REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ewa Farna i Monika Brodka pojawiły się na Times Square. To część kampanii Spotify EQUAL

Wizerunki Moniki Brodki i Ewy Farnej pojawiły się na nowojorskim Times Square. Polskie artystki znalazły się bowiem w programie Spotify EQUAL, mającego promocję kobiet w branży muzycznej.

17.06.2021
19:34
ewa farna times square monika brodka
REKLAMA

Kobiety stanowią jedynie 1/5 wszystkich twórców muzycznych obecnych na listach przebojów. Spotify chce to zmienić. Dlatego 29 kwietnia platforma ruszyła z programem EQUAL, który ma na celu zwiększyć tę liczbę i promować kobiety z całego świata działające w branży muzycznej. Serwis chce to osiągnąć działaniami redakcyjnymi i marketingowymi, w tym umieszczaniem wizerunku kolejnych artystek na billboardach na Times Square. Dostąpieniem takiego zaszczytu pochwaliły się już Ewa Farna i Monika Brodka.

REKLAMA

Przed nimi nowojorczycy mogli zobaczyć na ikonicznym placu wizerunek piosenkarki i autorki tekstów LUNY, która zainaugurowała program w Polsce. Drugą artystką reprezentującą na świecie nasz kraj jest wspomniana Brodka. To one z utworami kolejno Blind oraz Game Change pojawiły się w pierwszej edycji globalnej playlisty EQUAL.

Monika Brodka i Ewa Farna na Times Square w ramach programu Spotify EQUAL

Program Spotify EQUAL ruszył 29 kwietnia 2021 roku. W jego ramach tworzone są globalne i lokalne playlisty promujące utwory artystek z ponad 50 krajów - od Japonii, przez Malezję i Polskę do Argentyny. Poza tym wybrane piosenkarki pojawiają się na okładkach lokalnych playlist, a ich twórczość jest polecana na platformie. To razem z wizerunkami na billboardach w Nowym Jorku ma zwiększyć ich szanse na karierę międzynarodową.

Jako Polacy możemy się pochwalić jeszcze jedną artystką, której wizerunek pojawił się na Times Square. Ewa Farna co prawda oficjalnie reprezentuje Czechy, ale jest piosenkarką dwujęzyczną, robiącą zawrotną karierę również u nas. Dlatego mamy powód, aby cieszyć się z jej sukcesu, o którym poinformowała w swoich mediach społecznościowych słowami:

Ciało, wreszcie nie chcieli go zmniejszac…
W takich wypadkach lubie jak jest grubo

REKLAMA

Ewa Farna odniosła się w ten sposób oczywiście do wydanego niedawno utworu Ciało, w którym opowiada o body shamingu oraz samoakceptacji, stając po stronie wartości reprezentowanych przez ruch body positive.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA