REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Nowy zwiastun Fahrenheit 451. Michael B. Jordan w ogniu szkodliwej literatury

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Fahrenheit 451 produkowanego przez HBO. Widzimy w nim, jak główny bohater przestaje niszczyć książki i zaczyna się nimi interesować. Wygląda to coraz ciekawiej.

06.04.2018
13:15
Fahrenheit 451 drugi zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Fahrenheit 451 to jedna z ciekawszych produkcji zapowiedzianych przez HBO. Sama obsada już przykuwa uwagę: wystąpią w nim Michael B. Jordan, Michael Shannon, Sofia Boutella, Laura Harrier i Martin Donovan. Scenariusz również ma duże szanse trzymać się kupy. Fahrenheit 451 jest bowiem ekranizacją książki pod tym samym tytułem. Drugą, po filmie z 1966 roku w reżyserii Francoisa Truffauta.

To historia umieszczona w dystopijnej przyszłości, w której opinia publiczna kierowana jest przez środki masowego przekazu. Wszelka literatura jest zakazana. Głównym bohaterem opowieści jest strażak Guy Montag, którego praca polega na paleniu zabronionych przedmiotów, w tym wspomnianych książek. Popełnia jednak pewien błąd. Wiedziony ciekawością zaczyna je czytać…

Zwiastun Fahrenheit 451 zapowiada bardzo ciekawą produkcję.

Widzimy w nim, jak Montag zaczyna kwestionować zasadność reguł wprowadzonych przez władze, narażając tym samym swoją wolność i swoje życie na coraz większe niebezpieczeństwo. Uwagę przykuwa też jakość techniczna Fahrenheita 541: scenografia i efekty specjalne wyglądają doskonale.

REKLAMA

Aż żałuję, że znam książkę. I zazdroszczę tym, którzy po raz pierwszy będą odkrywać kolejne intrygi i zwroty akcji, oglądając Fahrenheita 451 na HBO. Ma on się pojawić w tej telewizji 19 maja bieżącego roku. Zamierzam dać mu szansę. Chociażby z uwagi na bardzo dobrze zapowiadającą się warstwę wizualną tej produkcji.

Dodatkowo uwagę przyciąga fakt, że historia nie została rozwleczona na wieloodcinkowy serial. Fahrenheit 451 od HBO to pełnometrażowy film fabularny. Historia, którą przedstawi, idealnie nadaje się do tego formatu. Producent nie uległ pokusie przyklejania widza na dłużej. Mam nadzieję, że to nie wyjątek od reguły i że wróci moda na dobre telewizyjne filmy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA