REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Amazon chce zrobić adaptację „Fallouta”. Do postapokaliptycznego świata gry przeniosą nas twórcy „Westworld”

Amazon chce przenieść na mały ekran kultową serię gier RPG „Fallout”. Twórcami serialu ma być natomiast duet, który stworzył „Westworld”. W mediach społecznościowych pojawił się już tajemniczy teaser produkcji.

02.07.2020
20:14
Fallout serial
REKLAMA
REKLAMA

Być może niedługo skończy się utyskiwanie na niską jakość filmowych adaptacji kultowych gier, bo tymi zaczęły interesować się platformy streamingowe i stacje telewizyjne. Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że HBO wraz z twórcą „Czarnobyla” pracuje nad serialową ekranizacją „The Last of Us”, a Showtime nad odcinkową wersją „Halo”. Swoją cegiełkę chce dorzucić również Amazon, który na kanwę wziął. kultową serię postapokaliptycznego RPG.

Serial „Fallout” od twórców „Westworld”

Jak donosi portal Variety, Amazon Studios, Kilter Films, Bethesda Game Studios i Bethesda Softworks połączyli siły, aby zaadaptować na potrzeby małego ekranu serię „Fallout”. Za produkcję ma odpowiadać natomiast duet, który stworzył „Westworld”, czyli Jonathan Nolan i Lisa Joy.

„Fallout” jest jedną z najlepszych serii gier wszech czasów. Każdy rozdział tej szalonej historii kosztował nas niezliczoną liczbę godzin, którą mogliśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy więc bardzo podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą genialnych szaleńców z Bethesdy, aby zekranizować ten ogromny, subwersywny i mrocznie zabawny wszechświat wspólnie z Amazon Studios - stwierdzili w swoim oświadczeniu Nolan i Joy.

W mediach społecznościowych pojawiła się już nawet zajawka nadchodzącego serialu. Ponieważ produkcja jest na bardzo wczesnym etapie, teaser też jest bardzo tajemniczy:

„Fallout” to kultowa seria gier wideo

„Fallout” ma miliony fanów na całym świecie. Pierwsza gra z serii ukazała się w 1997 roku. Jej akcja osadzona jest w przyszłości wyobrażonej przez amerykanów w latach 40. ubiegłego wieku i rozgrywa się po nuklearnej apokalipsie w 2077 roku. Tytuł doczekał się trzech sequeli, czterech spin-offów i dwóch gier niezaliczanych do kanonu.

REKLAMA

Nic więc dziwnego, że seria znalazła się w naszym zestawieniu gier, na podstawie których mógłby powstać dobry serial. Nawet się jednak nie łudzimy, że ktoś z Amazona czy Nolan i Joy czytali ten wpis i przyłożyliśmy się do rozpoczęcia nad nim prac. Dowodzi tego przywołana we wspomnianym artykule na portalu Variety wypowiedź Todda Howarda:

Przez ostatnią dekadę szukaliśmy sposobu, aby przenieść „Fallouta” na ekran. Ale dopiero po mojej pierwszej rozmowie z Jonah i Lisą kilka lat temu stało się dla mnie jasne, że oni i ich ekipa są jedynymi, którzy mogą zrobić to dobrze. Jesteśmy ogromnymi fanami ich pracy i jesteśmy bardzo podekscytowani, że będziemy współpracować z nimi i Amazon Studios.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA