REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Fantastic Beasts and Where to Find Them" - co wiemy o prequelu "Harry'ego Pottera"?

Ostatni tydzień obfitował w doniesienia medialne dotyczące filmu "Fantastic Beasts and Where to Find Them", ekranizacji książki autorstwa J. K. Rowling, której akcja rozgrywać się będzie w świecie Harry'ego Pottera. Postanowiliśmy zebrać wszystkie najciekawsze informacje w jednym miejscu. 

09.11.2015
11:14
Fantastic Beasts and Where to Find Them - co wiemy o prequelu Harry'ego Pottera?
REKLAMA
REKLAMA

Fabuła

fantastic beasts and where to find them 4

Książkowa wersja "Fantastic Beasts and Where to Find Them" to swoisty podręcznik, w którym znajdują się opisy rozmaitych istot, duchów oraz magicznych zwierząt, które występują w świecie Harry'ego Pottera. Ekranizacja w takiej formie byłaby oczywiście  nieciekawa, chyba, że ambicją twórców widowiska byłoby stworzenie fikcyjnego filmu przyrodniczego. Od dawna zastanawiano się więc, jak rozegrają to scenarzyści i niedawno poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Głównym bohaterem "Fantastic Beasts and Where to Find Them" będzie Newt Skamander, słynny magizoolog, który w 1926 roku odbywa podróż z Londynu do Nowego Jorku. Ma ze sobą  magiczną walizkę, która choć wydaje się niepozorna, wypełniona jest fantastycznymi kreaturami. Skamander odkrywa, że amerykańscy czarodzieje z jakiegoś powodu żyją w ciągłym strachu przed tym, że o ich magicznych zdolnościach dowiedzą się mugole (w USA nazywani "No-maj"). W wyniku nieznanych na ten moment wydarzeń, dochodzi do otwarcia walizki Newta i wyzwolenia się zamkniętych w niej stworzeń na wolność.

Obsada

fantastic beasts and where to find them 3

W roli głównej wystąpi gwiazda "Teorii wszystkiego" Eddie Redmayne. Partnerować będą mu między innymi Colin Farrell, Jon Voight, Ron Perlman Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Ezra Miller, Samantha Morton, Jenn Murray, Faith Wood-Blagrove, Carmen Ejogo i Gemma Chan. Reżyserm "Fantastic Beasts and Where to Find Them" jest David Yates, odpowiedzialny m. in. za cztery ostatnie filmy o Harrym Potterze. Autorką scenariusza jest sama Joanne Kathleen Rowling.

Pierwsze zdjęcia

W ubiegłym tygodniu zaprezentowano także logo "Fantastic Beasts and Where to Find Them" (grafika tytułowa tego tekstu) oraz pierwsze zdjęcia z planu filmowego. Część mogliście zobaczyć powyżej, pozostałe znajdziecie tutaj:

fantastic beasts and where to find them 2
REKLAMA

"Fantastic Beasts and Where to Find Them" trafi do kin 11 listopada 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA