REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2 – pierwsze szczegóły powrotu do świata Harry'ego Pottera

Film nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, ale ma datę premiery. Pojawi się 16 listopada 2018 roku. Jest też nowa gwiazda w obsadzie. Albusa Dumbledore'a zagra Jude Law.

03.07.2017
19:55
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2 - znamy część obsady
REKLAMA
REKLAMA

Po pokonaniu i schwytaniu Gellerta Grindewalda główny bohater, Newt Scamander (odgrywany przez Eddiego Redmayne’a), wraca do Europy. Paryż i Londyn mają zastąpić Nowy Jork, który był miejscem akcji pierwszej części. Pojawi się także niemała grupa nowych bohaterów, a wśród nich:

Leta Lestrange – szkolna miłość Newta

W czasie nauki w Hogwarcie ta dwójka bardzo przypadła sobie do gustu. Młodych ludzi połączyła fascynacja niezwykłymi zwierzętami. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy.  Eksperyment Lety na przerośniętej fretce nie poszedł zgodnie z planem, co naraziło na szwank zdrowie innych ludzi. Newt wziął winę na siebie i dlatego wyrzucono go ze szkoły.

Skamander określał później Letę jako osobę, która tylko brała, a nigdy nic nie dawała w zamian. Wydaje się jednak, że nigdy o niej nie zapomniał, bo w podróż do Nowego Jorku zabrał ze sobą jej portret.

W postać wcieli się córka Lenny’ego Kravitza - Zoë Isabella Kravitz

Theseus Scamander – brat Newta

Theseus jest bohaterem wojennym, który po pierwszej wojnie światowej przyjął posadę aurora. Można spekulować, że środowisko czarodziejów znacznie bardziej poważa starszego brata niż niesfornego Newta. Warto pamiętać, że ten drugi również brał udział w wojnie. Zajmował się smokami na froncie wschodnim.

Theseusa Scamandera zagra Callum Turner.

Młody Albus Dumbledore

W czasie pobytu Newta w Hogwarcie chłopak zaprzyjaźnił się z nauczycielem transmutacji – Dumbledorem właśnie. Przyszły dyrektor tej zacnej instytucji był przeciwny wyrzuceniu go ze szkoły, ale wówczas niewiele mógł z tym zrobić.

Albus Dumbledore prawdopodobnie będzie musiał się rozprawić ze swym dawnym przyjacielem, Gellertem Grindewaldem, który uciekł z nowojorskiego więzienia.

 class="wp-image-50406"

Grindewald stanowi spore zagrożenie, ponieważ posługuje się czarną magią. Zbiera coraz więcej popleczników i naśladowców, przez co zagraża czarodziejskiemu ładowi. Z książek wiemy, że z pojedynku zwycięsko wyjdzie Dumbledore, ale zarysowanie relacji pomiędzy najpotężniejszymi czarodziejami na świecie (nie licząc Voldemorta) może być nie lada gratką.

O powodzenie filmu możemy być raczej spokojni. Za scenariuszem stoi sama J. K. Rowling, a obraz wyreżyseruje twórca pierwszej części David Yates.

Wracają też znani z pierwszej części:

REKLAMA
  • Katherine Waterston -Porpentyna Goldstein,
  • Dan Fogler - Jacob Kowalski,
  • Alison Sudol - Queenie Goldstein,
  • Ezra Miller - Credence Barebone,
  • Johnny Depp - Gellert Grindelwald.

Szkoda tylko, że na Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2 będziemy musieli zaczekać 16 miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA