REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To nie koniec Grindelwalda. Johnny Depp potwierdził, że zagra w 3. części Fantastycznych zwierząt

Mimo że do premiery drugiej części przygód Newta Skamandra pozostał jeszcze ponad miesiąc, to aktorzy już zapowiadają kolejną odsłonę. 

11.10.2018
20:57
Fantastyczne zwierzeta 3
REKLAMA
REKLAMA

Dla większości fanów uniwersum Harry’ego Pottera data 16 listopada jest już od dawna zarezerwowana na pochłonięcie kolejnej części spin-offu przygód o świecie pełnym magii. Domyślam się jednak, że niewiele osób spodziewało się informacji na temat trzeciej części. A tę dostarczył ostatnio sam Johnny Depp wcielający się w rolę groźnego czarnoksiężnika, Gellerta Grindelwalda. Okazuje się, że Fantastyczne zwierzęta 3 będą wciąż, przynajmniej częściowo, opowiadały o postaci Deppa.

Aktor, podczas festiwalu filmowego w Zurychu, chętnie rozmawiał na temat swojej postaci. Zapytany o to, jak dostał rolę odpowiedział:

To było niesamowite. Przyszło właściwie znikąd. Ktoś powiedział, że J.K. Rowling chciałaby ze mną porozmawiać. Więc rozmawiałem długo z kilkoma producentami, reżyserem i J.K. o samej postaci Grindelwalda. J.K. powiedziała coś, czego się nie spodziewałem usłyszeć, ponieważ zazwyczaj ma dużą kontrolę i określoną wizję nad swoimi magicznymi postaciami. Powiedziała, że nie może się doczekać, co zrobię z tą postacią. Fakt, że oddała mi tę odpowiedzialność z tak dużą dozą zaufania, był naprawdę poruszający, zabrakło mi słów.

Depp zdradził też więcej szczegółów odnośnie samej postaci i tego, jak ją widzi.

Taka wiedza może być szczególnie ciekawa dla widzów, ponieważ w pierwszej części jego postać pojawia się tylko incydentalnie. O Grindelwadzie opowiadał tak:

[Podobało mi się] granie kogoś, kto balansuje na granicy faszyzmu, a właściwie jest faszystą, jest jednym z nich. Ale pokazałem go jako wrażliwego, niepokojącego się człowieka, ale jednocześnie manipulanta i potężnego czarodzieja. Możliwości w tamtym świecie są szeroko otwarte, więc można próbować naprawdę wszystkiego.

REKLAMA

Jednak chyba największą niespodzianką, jaką ujawnił Depp, była informacja o nienakręconym jeszcze materiale. Aktor, kończąc rozmowę, dodał, że Fantastyczne zwierzęta 3 zaczną nabierać kształtu już w połowie przyszłego roku wraz z rozpoczęciem zdjęć do nich. Jednocześnie podkreślił, że jego postać znajdzie się w trzeciej odsłonie, co daje pewną podpowiedź fanom, że końca zbrodni Grindelwalda próżno szukać w zbliżającej się wielkimi krokami drugiej części.

Tymczasem Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda pojawią się na ekranach polskich kin już 16 listopada 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA