REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wreszcie więcej magii niż akcji. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - zwiastun

Nadchodzący film w uniwersum Harry’ego Pottera, czyli Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, doczekał się kolejnego zwiastuna. Nowy trailer jest pełen nie tylko akcji, ale też magii.

25.09.2018
17:21
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda trailer
REKLAMA
REKLAMA

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to kolejny film opowiadający o wydarzeniach w fikcyjnym uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling. Na długo zanim Voldemort sięgnął po władzę, a tym samym przed przyjściem Harry’ego Pottera na świat, czarodzieje zmagali się z innymi zagrożeniami.

Opowiada o nich seria Fantastyczne zwierzęta.

Pierwszy film z nowego cyklu spin-offów, czyli Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, przedstawił widzom kolejnego czarodzieja, który był aktywny w ubiegłym wieku. Newt Scamander to sympatyczny lekkoduch, który żył w czasach młodości Albusa Dumbledora i uwielbiał magiczne bestie.

Warner Bros. od samego początku miał ambitne plany, a seria spin-offów ma docelowo składać się z pięciu części. Już lada moment, czyli 16 listopada 2018 r. na ekrany kin trafi obraz Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Powróci oczywiście Eddie Redmayne jako Newt Scamander. Zresztą nie tylko on.

U boku protagonisty pojawią się też inne postaci, w tym Albus Dumbledore w kwiecie wieku, w którego wcieli się Jude Law. Głównym antagonistą jest Gellert Grindelwald (Johnny Depp), który wydostał się z więzienia i szykuje teraz czarodziejów na wojnę, jakiej jeszcze nie było. Za reżyserię odpowiada ponownie David Yates, a scenariusz napisała J.K. Rowling.

Nowy zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda jest znacznie lepszy od poprzedniego.

Trailer opublikowany podczas ostatniego Comic-Conu nie był specjalnie porywający. Skupił się przede wszystkim na scenach akcji i efektach specjalnych. Co prawda magii na ekranie nie zabrakło, ale zabrakło mi w nim atmosfery tajemniczości. Kolejne sceny były nieco zbyt blockbusterowe i przypominały raczej film o superbohaterach niż spin-off Harry’ego Pottera.

REKLAMA

Na szczęście nowy zwiastun to zupełnie inna sprawa. Jest krótszy i cechuje się dynamicznym montażem, wykorzystano w nim inną ścieżkę dźwiękową. Ta w połączeniu ze spokojnym głosem lektora, który opowiada o nadchodzącej mrocznej przygodzie, sprawiła, że tak jak do tej pory nadchodzący film nie budził we mnie większych emocji, tak teraz zacząłem wyczekiwać premiery.

W materiale pojawiły się też zupełnie nowe sceny, których nie było w poprzednich klipach reklamowych. Pojawia się w nim czarodziejka Nagini, która w przyszłości zmieni się w węża i stanie się Horkruksem lorda Voldemorta. W bohaterkę wciela się aktorka Claudia Kim.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA