REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powrót do Hogwartu coraz bliżej. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – zwiastun

Magia świata znanego z książek o Harrym Potterze wciąż zachwyca i inspiruje nowych twórców. Nic dziwnego więc, że oczekiwania związane z pierwszym zwiastunem drugiej części Fantastycznych zwierząt sięgały zenitu. Zapowiedź rozwiewa wszelkie wątpliwości. Nie zabraknie emocji i czarów.

13.03.2018
18:37
Już jest zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
REKLAMA
REKLAMA

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć okazały się dużym sukcesem Warner Bros. Niektórzy narzekali co prawda na niezbyt ciekawą fabułę i brak angielskiej atmosfery z sagi o Harrym Potterze, ale wynik ponad 800 mln dol. przychodu z zarobionych biletów jasno dał sygnał, że ludzie chcą więcej magii. Dlatego nie zaskakuje, że prace nad drugą częścią ruszyły niemal natychmiast.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda opowiadają historię sprzed narodzin Pottera, a nawet sprzed pierwszej wojny z Vodemortem.

Zgodnie z tytułem antagonistą filmu będzie Gellert Grindelwald, czarodziej niegdyś zaprzyjaźniony z Albusem Dumbledorem, obecnie zbrodniczy morderca próbujący osiągnąć rasową czystość wśród społeczności czarodziejów.

W samym zwiastunie Grindelwalda granego przez Johnny'ego Deppa jest niewiele. Pojawia się właściwie tylko w jednej scenie, najpewniej przewożony do więzienia dla czarodziejów przez dwóch magów, którzy celują w niego różdżkami. Grindelwald ma zniszczone włosy i ubranie, co może sugerować, że przebywał wcześniej w ukryciu lub innym więzieniu.

Znacznie więcej czasu w trailerze poświęcono pozytywnym bohaterom filmu. Albus Dumbledore wraz z bohaterem pierwszej części, Newtem Scamanderem, szykują się na wojnę z mrocznym czarnoksiężnikiem. Jak jednak mówi Dumbledore (grany przez Jude'a Lawa) do młodszego kolegi w jednej ze scen:

Nie mogę ruszyć przeciwko Grindelwaldowi. To musisz być ty.


W zwiastunie pojawiają się również starzy znajomi z pierwszej części Fantastycznych zwierząt: Amerykanka Tina Goldstein (Katherine Waterston), w której Newt podkochiwał się w trakcie swojej wizyty za oceanem, jej siostra Queenie (Alison Sudol) czy zaprzyjaźniony z nimi mugol Jacob Kowalski (Dan Fogler). Kowalski w pierwszym filmie stracił wszystkie wspomnienia związane z istnieniem czarodziejów, jak jednak widać znów pomoże Newtowi i jego zwierzętom. Oprócz tego w produkcji pojawią się nowi bohaterowie m.in. była kochanka Newta (Leta Lestrange, grana przez Zoë Kravitz) oraz jego brat Theseus.

Tym co najbardziej interesowało wielu fanów sagi J.K. Rowling był potencjalny powrót do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Hogwart pojawia się już w pierwszych kadrach zwiastuna. Pokazane zostaje pomieszczenie, w którym naucza Dumbledore. To ta sama sala, w której w filmowej adaptacji Harry'ego Pottera odbywały się zajęcia z obrony przed czarną magią. Czyżby więc to właśnie miało być stanowisko zajmowane przez Dumbledore'a?

REKLAMA

W drugiej części filmu nie zabraknie również fantastycznych zwierząt, którymi opiekuje się Newt (Eddie Redmayne). Wygląda na to, że reżyserowi Davidowi Yatesowi i odpowiedzialnej za scenariusz Rowling zależy na podtrzymaniu lżejszej atmosfery Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć z dodatkowym podkręceniem akcji i stawki, o którą walczyć będą bohaterowie. Wszystkich mugoli zafascynowanych światem czarodziejów pozostaje zaprosić do kina.

Premiera filmu już 16 listopada 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA