REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Muzyka

Festiwal w Opolu: TVP chce uczcić mundial i 100-lecie niepodległości

TVP zapowiedziała program tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Oprócz corocznych wydarzeń czeka nas kilka specjalnych koncertów.

31.01.2018
21:36
Festiwal w Opolu: TVP chce uczcić mundial i 100-lecie niepodległości
REKLAMA
REKLAMA

Gdy w maju zeszłego roku Maryla Rodowicz odwołała swój występ na festiwalu, nikt jeszcze nie przeczuwał, jaki komediodramat przyjdzie nam oglądać latem. Jednym z powodów jej decyzji był polityczny skandal, który miał dotyczyć właśnie tego wydarzenia. Chodziło przede wszystkim o doniesienia, według których TVP nie zgodziła się na koncert zaangażowanej w manifestacje opozycji Kayah. Kolejne gwiazdy rezygnowały z udziału w imprezie, aż w końcu władze Opola wypowiedziały umowę Telewizji Polskiej. Ta zdecydowała się przenieść wydarzenie do innego miasta.

Ostatecznie po wielu perturbacjach festiwal w Opolu się odbył.

Występy zorganizowano we wrześniu 2017 roku – trzy miesiące później niż zazwyczaj. Tegoroczna impreza ma się odbyć już tradycyjnie na początku czerwca. Tym razem władze miasta prowadziły rozmowy z innymi stacjami, ale ostatecznie stanęło na TVP. Jacek Kurski i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisali umowę dotyczącą organizacji 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Zapowiedziano już atrakcje, jakie czekają na widzów podczas najbliższej edycji. Jak co roku zobaczymy trzy segmenty: Debiuty, Premiery oraz Od Opola do Opola, gdzie wystąpią najpopularniejsi wykonawcy ostatniego roku. Ponadto odbędą się trzy specjalne koncerty. Pierwszy z nich dotyczyć będzie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Drugi poświęcony będzie jubileuszowi 55-lecia samego festiwalu.

Ostatnią z tegorocznych nowości będzie przegląd najsłynniejszych piosenek piłkarskich.

Ten punkt programu jest bezpośrednio związany z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które TVP będzie transmitować od 14 czerwca tego roku. Jacek Kurski zapowiedział, że podczas imprezy usłyszymy m. in. Entliczek pentliczek w wykonaniu Bohdana Łazuki czy Futbol, futbol Maryli Rodowicz. Ponadto widzowie będą mogli głosować na utwór, który zostanie mundialową piosenką tego roku. Prezes Telewizji Polskiej dodał również, że w planach jest projekt uzupełniający, którego szczegóły mają zostać ogłoszone w ciągu kilku dni.

REKLAMA

Festiwal w Opolu odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2018 roku.

Tegoroczną imprezę będzie zapowiadał program Od Opola do Opola, który trafi do wiosennej ramówki TVP1. Będzie go można oglądać w niedziele po 21:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA