REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Branża koncertowa powoli wraca do życia. A razem z nią – letnie festiwale

Wygląda na to, że możemy już powoli planować tegoroczny sezon festiwalowy. Niektóre muzyczne imprezy wracają na stałe, inne w formie hybrydowej.

29.04.2021
21:36
festiwale muzyczne 2021 polska
REKLAMA

Orange Warsaw Festival przełożony na przyszły rok. Nie wiemy, czy Kraków Live Festival odbędzie się tak jak planowano pod koniec sierpnia. Wciąż nie ma decyzji na temat tegorocznego festiwalu Up To Date. Z kolei w mediach społecznościowych innego białostockiego festiwalu, Halfway, który miał odbyć się pod koniec czerwca, od jakiegoś czasu nie pojawiają się nowe informacje. Pandemia zmieniła na zawsze kalendarz sezonu festiwalowego w Polsce, ale też w innych krajach. Przyszłość wielu imprez jest nadal nieznana. Ale niektóre z nich mają w tym roku już się odbyć.

REKLAMA

Branża koncertowa jako ostatnia odmrozi się po pandemii, widać jednak już pierwsze jaskółki w postaci zapowiedzianych na przyszłe miesiące koncertów. W tym także festiwalowych. Wygląda na to, że sezon 2021, w przeciwieństwie do zeszłego roku dojdzie do skutku. Nie do końca wiemy jeszcze w jakim wymiarze i w jakiej formie. Mamy jednak kilka pewników, o których poniżej.

Letnie festiwale muzyczne 2021:

Największy polski festiwal muzyczny w tym roku według słów Mikołaja Ziółkowskiego z firmy Alter Art, organizatora festiwalu, ma się odbyć. Nie wiadomo jednak jeszcze, w jakiej formie. I czy ogłoszeni w zeszłym roku wykonawcy, m.in. Kendrick Lamar i FKA twigs, pojawią się w tym roku w Gdyni.

Audioriver

Festiwal, którego line up przez kolejne lata stawał się coraz bardziej eklektyczny (a zaczynali przecież jako impreza promująca muzykę elektroniczną). Jakiś czas temu Audioriver serwuje swoim fanom i fankom podcast poruszający tematy ekologii zatytułowany Audioriver Goes Green.

Kto: m.in. Len Faki, Baasch, Gorgon City

Kiedy i gdzie: 23-25.07 i 1.08, Płock

Pol'and'Rock Festival

W zeszłym roku festiwal odbywał się online pod hasłem Najpiękniejsza Domówka Świata. W 2021 ekipa Jerzego Owsiaka zaprasza na imprezę w innym niż dotychczas miejscu do Makowic w województwie zachodniopomorskim. Festiwal odbędzie się w formule hybrydowej. Kto wystąpi? Tego jeszcze nie potwierdzono.

Kiedy i gdzie: 29-31.07, Makowice oraz internet

Dla fanów i fanek szeroko rozumianej muzyki niezależnej nie ma lepszego letniego festiwalu. Odbywająca się w katowickiej Dolinie Trzech Stawów impreza gościła do tej pory całą masę niezależnych twórców, ale i gwiazdy największego formatu, takie jak Iggy Pop, PJ Harvey czy Patti Smith.

Kto: m.in. Mac DeMarco, Caribou, Alyona Alyona

Kiedy i gdzie: 6-8 sierpnia 2021, Katowice

Soundrive Festival

100 zespołów, 6 scen i 6 dni odbywający się na terenie Stoczni Gdańskiej ogłosił niedawno imponujący line up, składający się tylko z polskiej muzyki.

Kto: m.in. EABS, Oxford Drama, Kaśka Sochacka

Kiedy i gdzie: 10-15.08, Gdańsk

Fest Festival

Festiwal zadebiutował w 2019 roku i zaliczył całkiem dobry start. Na terenie Parku Śląskiego wystąpili wtedy m.in. Alan Walker i Roisin Murphy.

Kto: m.in. Slowthai, Nothing But Thieves, Aurora

Kiedy i gdzie: 11-14.08, Chorzów

Salt Wave Festival

Podobnie jak Fest, Salt Wave także debiutował w 2019 roku, w zeszłym rok zaś jak wiele innych imprez zaliczył przerwę związaną z pandemią. Pierwszą edycję wiele osób pewnie wspomina z tęsknotą nie tylko za beztroskim czasem spędzonym nad morzem, ale i za muzycznymi doznaniami serwowany wtedy m.in. przez EABS.

Kto: m.in. Parov Stelar, Schafter, Ralph Kamiński

Kiedy i gdzie: 20-21.08, Jastarnia

Tauron Nowa Muzyka

Odbywający się od 2006 roku festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń dla miłośników i miłośniczek muzyki elektronicznej. Od wielu lat impreza odbywa się w centrum Katowic, na terenie byłej Kopalni Węgla Kamiennego.

Kto: m.in. Floating Points, Anna Calvi, Cigarettes After Sex

REKLAMA

Kiedy i gdzie: 29.07-1.08, Katowice

Fot.: Wendy Wei z Pexels

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA