REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To już oficjalne – pełnometrażowy film Wiedźmin ma producenta, reżysera i scenarzystkę!

O pełnometrażowym Wiedźminie z Bagińskim za kamerą plotkuje się już od jakiegoś czasu. Z olbrzymią radością mogę w końcu napisać, że internetowe pogłoski znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Filmowy Wiedźmin nie tylko nadchodzi, ale ma już producenta i reżysera!

05.11.2015
15:09
Wiedźmin
REKLAMA
REKLAMA

Jak podano na witrynie New Connect, wyspecjalizowane w animacji komputerowej studio Platige Image, w którym pracuje Tomasz Bagiński, podpisało umowę ze zlokalizowaną w Los Angeles  Sean Daniel Company. Firma odpowiada za produkcję takich filmów jak Mumia oraz Ben-Hur.

Sean Daniel Company będzie miało za zadanie promować film Wiedźmin na zachodnim rynku.

Produkcyjny partner ma współtworzyć filmowe przygody Geralta z Rivii, a także odpowiadać za popularność marki w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Na fotelu reżysera zasiądzie Tomasz Bagiński – pracownik Platige Image, reżyser wielu niesamowitych animacji, z nominowaną do Oscara Katedrą na czele. Film Wiedźmin posiada już scenarzystkę. Tą jest Thania St. John – kobieta odpowiedzialna za scenariusze do wielu telewizyjnych produkcji, z Buffy: Postrachem Wampirów na czele.

Jak nieoficjalnie wiadomo, film Wiedźmin ma opowiadać o początkach przygody Geralta z Rivii – najemnego łowcy potworów ze szkoły Wilka. Ambicjami producentów pełnometrażowego tytułu jest rozpoczęcie sagi o Wiedźminie, która będzie kontynuowana w kolejnych filmach, wzorem Władcy Pierścieni czy Gwiezdnych wojen.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA