REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Filmowe premiery września – na co wybrać się do kina?

We wrześniu próżno szukać w kinie wyjątkowo głośnych i długich oczekiwanych produkcji. Nie oznacza to oczywiście, że w repertuarze nie znajdziemy nic interesującego. Wręcz przeciwnie - zapowiedzianych jest kilka filmów, które moim zdaniem, zdecydowanie warto zobaczyć.

30.08.2013
19:56
Filmowe premiery września – na co wybrać się do kina?
REKLAMA

Co: Riddick
Kiedy: 6 września 2013
Dlaczego: Prawdopodobnie będzie to niezły film S-F, bez ambicji na bycie czymś więcej. Dużo akcji, fajne efekty specjalne i przyzwoita historia osadzona w dość intrygującym uniwersum. Riddick dostanie nowe moce i stanie się jeszcze potężniejszy, miłośnicy tej kreacji Vin Diesela powinni być więc podwójnie zadowoleni.

REKLAMA

Co: Następny jesteś ty
Kiedy: 6 września 2013
Dlaczego: Twórcy tego horroru chcieli wnieść nieco świeżości do niesamowicie wyeksploatowanego gatunku i niektórzy są zdania, że nawet im się to udało. Inni co prawda twierdzą, że „Następny jesteś ty” mimo wszystko zbyt często korzysta z ogranych chwytów i klisz, ale tak czy inaczej horrory mają to do siebie, że trudno się przy nich nie bawić dobrze. Bo nawet wówczas, gdy są zwyczajnie złe – są śmieszne.

YOURE_NEXT

Co: Lada dzień
Kiedy: 6 września 2013
Dlaczego: Porzucony przez matkę nastolatek z zespołem Downa zostaje przygarnięty przez homoseksualną parę. Gdy ten układ zostaje odkryty przez urzędników, mężczyźni zmuszeni są do sądowej walki w jego obronie. Z taką fabułą, film wydaje się być stworzonym po to, żeby wyciskać łzy z co bardziej wrażliwej widowni. Ale ponoć twórcom udało się uniknąć przesadnej ckliwości oraz banału i jest to naprawdę wzruszająca i warta uwagi produkcja.

Co: Więcej niż miód
Kiedy: 6 września 2013
Dlaczego: Film dokumentalny o szaleniach interesujących owadach – pszczołach. W ostatnich latach wyginęły ich miliony – co za tym stoi? I czy bez pszczół ludzkość będzie w stanie przetrwać? Warto obejrzeć choćby tylko dla genialnych zdjęć.

Co: Przeszłość
Kiedy: 6 września 2013
Dlaczego: Bo to kolejny film Asghara Farhadiego, który kręci wyłącznie dobre produkcje. „Przeszłość” ma zaskakującą, wciągająca fabułę i jest świetnie zagrana. To chyba wystarczy za rekomendację.

Co: Pinokio
Kiedy: 20 września 2013
Dlaczego: Historię o Pinokiu zna każdy. Ale tu opowiedziana jest w poprzez tak ujmujący i śliczny styl animacji, że grzechem byłoby jej sobie nie odświeżyć.

pinokio
REKLAMA

Co: Agenci
Kiedy: 27 września 2013
Dlaczego: To jedyne klasyczne kino akcji w tym zestawieniu i choćby dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Do tego nieźli aktorzy w pierwszoplanowych rolach (Denzel Washington i Mark Wahlberg) i lekka, emocjonująca historia.

Co: Turbo
Kiedy: 27 września 2013
Dlaczego: Filmy animowane są generalnie coraz głupsze i coraz trudniej się przy nich dobrze bawić, ale do licha, kto nie lubi produkcji Dreamworks? Są lepsze i gorsze, ale kompletnie nieudanych nie potrafię sobie przypomnieć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA