REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Aż 8 filmów na podstawie komiksów Marvela i DC. Superbohaterowie wezmą szturmem kina w 2018 roku

Zdawać by się mogło, że w Hollywood co drugi film to ekranizacja komiksowych przygód superbohaterów ze stajni Marvela lub DC. Aż tak dobrze nie ma, ale dostaniemy aż 8 produkcji od wytwórni Disney (Marvel Studios), Sony, Fox oraz Warner Bros.

10.01.2018
18:56
Marvel Cinematic Universe
REKLAMA
REKLAMA

…a jednak tylko 7 filmów - aktualizacja na końcu wpisu.

Fabryka snów pokochała bohaterów komiksów. W tym roku aż 8 kinowych blockbusterów będzie opowiadać o przygodach zamaskowanych herosów, którzy walczą ze złem i występkiem. Marvel znów zaatakuje kina trzykrotnie, podobnie jak Fox. Po jedynym filmie dla fanów przygotowały Sony oraz Warner.

Black Panther class="wp-image-89995"

Black Panther (Czarna Pantera) - 14.02.2018

Na pierwszy ogień idzie heros, który jeszcze nie miał swojego filmu. Już na Walentynki do polskich kin trafi Black Panther, w którym będziemy śledzić przygody króla fikcyjnego państwa Wakanda. Bohater pochodzący z królewskiego rodu jest przywódcą najbardziej zaawansowanej technologicznie nacji na Ziemi i ma kostium, który upodabnia go do tytułowej Czarnej pantery.

x-men the new mutants class="wp-image-50319"

The New Mutants (Nowi mutanci) - 13.04.2018

Fox, chociaż został wykupiony przez Disneya, ma już na finiszu kilka filmów w uniwersum X-Men. The New Mutants to spin-off głównej serii, który zostanie utrzymany w konwencji horroru. W produkcji wystąpią Anya Taylor-Joy (Illyana Rasputin - Magik), Charlie Heaton (Sam Guthrie - Cannonball), Maisie Williams (Rahne Sinclair - Wolfsbane), Henry Zaga (Roberto da Costa - Sunspot) oraz Blu Hunt (Danielle Moonstar - Mirage).

Aktualizacja: Fox przełożył premierę filmu na 22 lutego 2019 roku.

avengers infinity war trailer wojna bez granic 3 class="wp-image-112522"

Avengers: Infinity War (Avengers: Wojna bez granic) - 26.04.2018

Bez dwóch zdań to najważniejszy superbohaterski film nadchodzącego roku. Po latach na ekranie spotkają się bodaj wszyscy herosi, którzy przewinęli się przez filmy Marvela na przestrzeni ostatnich lat. Avengersi i ich sojusznicy zmierzą się z Thanosem. Disney od lat przygotowuje nas na to wydarzenie i niewykluczone, że podniesie stawkę w walce z kosmicznym najeźdźcą, uśmiercając jedną lub nawet kilka postaci.

deadpool fox disney class="wp-image-115128"

Deadpool 2 - 1.06.2018

Eksperyment w postaci Deadpoola, czyli filmu o niepoprawnym politycznie antybohaterze w kategorii R, okazał się ogromnym sukcesem. Nową inkarnację Wade’a Wilsona - aczkolwiek odgrywaną ponownie przez Ryana Reynoldsa - pokochali nie tylko widzowie, ale również krytycy. Film kierowany wyłącznie do dorosłych widzów zarobił więcej niż poprzednie filmy o superbohaterach wytwórni Fox na licencji Marvela kierowane do widowni w każdym wieku. Nic dziwnego, że studio postanowiło wydać kontynuację. Pierwszą część dostaliśmy na Walentynki, druga trafi do kin na Dzień dziecka. Liczę na trzecią część, już od Disneya, na Halloween 2020!

Aktualizacja: Fox przełożył premierę filmu na 18 maja 2018 roku.

ant-man class="wp-image-52643"

Ant-Man and the Wasp (Ant-Man i Osa) - 3.08.2018

Kilka miesięcy po Avengers: Infinity War do kin trafi kolejny film Marvela, w którym powróci Scott Lang. Niezdarny bohater po raz kolejny przywdzieje kostium, który pozwala mu się zmniejszać i - jak udowodnił w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - powiększać się. Tym razem partnerować będzie mu córka pierwszego Ant-Mana, czyli obecna w tytule Wasp.

venom class="wp-image-88102"

Venom - 4.10.2018

Sony zdecydowało się ubić serię The Amazing Spider-Man mimo dobrych wyników finansowych, a w komitywie z Marvel Studios przygotowało Spider-Man: Homecoming będące częścią Marvel Cinematic Universe. Venom, czyli kolejny film na bazie komiksów o Człowieku-pająku od Sony będzie jednak produkcją niezwiązaną z główną serią. W tytułowego antybohatera wcieli się Tom Hardy.

 class="wp-image-45405"

X-Men: Dark Phoenix - 2.11.2018

Trzeci z filmów studia Fox jest kontynuacją głównej serii zapoczątkowanej przez X-Men w 2000 roku. Tym razem fabularnie wylądujemy w latach 80. Mutanci ponownie zmierzą się z Feniksem, który objawi się w nowej linii czasowej kilka dekad wcześniej niż ostatni. Jak na razie zarys fabuły filmu trzymany jest w tajemnicy, ale wiemy, że na ekranie ponownie pojawi się Jean Grey, Cyklop, Bestia, Quicksilver, Storm, Nightcrawler, Mystique, Charles Xavier i Magneto.

 class="wp-image-109474"

Aquaman - 21.12.2018

Fani uniwersum DC Comics będą musieli na kolejną produkcję po Justice League czekać ponad rok. Film, w którym fenomenalny Jason Momoa wcieli się we władającego wodą komiksowego władcę Atlantydy, zadebiutuje na kilka dni przed końcem roku. Niezmiernie czekam na tę produkcję, bo spośród trójki nowych herosów w ramach DC Extended Universe to właśnie Aquaman najbardziej przypadł mi do gustu.

REKLAMA

Aktualizacja:

Deadpool zadebiutuje na globalnym rynku 2 tygodnie wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Nowa data premiery to 18 maja 2018 roku. Niestety jest też zła wiadomość. Premiera filmu The New Mutants została przełożona na 22 lutego 2019 roku. Dostaniemy więc jednak nie osiem, a siedem filmów o superbohaterach w 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA