REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Filmy Oscarowe w ipla

W ipla znajdziemy ciekawą porcję filmów, które zostały nagrodzone Oscarami lub były wyłącznie do nich nominowane.

01.03.2013
7:33
Filmy Oscarowe w ipla
REKLAMA
REKLAMA

„Kolekcja Oscarowa”, jaką przygotowano, teoretycznie zawiera 15 produkcji. Tak naprawdę jednak wszystkich jest 12, nie działają bowiem linki do znakomitego „Labiryntu Fauna”, „Lektora” z Kate Winslet i „Jak zostać królem”. Mamy natomiast nagrodzone za najlepszy scenariusz oryginalny „Między słowami” Sofii Coppoli – ostatnio wychwalałem „Somewhere. Między miejscami”, lecz polecam także jej starszy film. Inną produkcję godną uwagi, ze względu na niebywałą grę aktorską Meryl Streep jako Margaret Thatcher, stanowi „Żelazna dama”. Podobnie jak ona, swoją rolą zachwyca Helen Mirren w „Królowej” z 2006 roku. Do tego ipla zaoferowała nagrodzoną dwoma nagrodami Akademii Filmowej produkcję o Édith Piaf z kreacją Marion Cotillard. Ale na pewno najbardziej interesującą propozycją filmową z kobiecą bohaterką jest, wykraczająca poza kanon kina Hollywoodzkiego, „Vera Drake” Mike'a Leigha.

REKLAMA

Pozostałe filmy fabularne to „Infiltracja” Martina Scorsese (ciekawa, bo pełna dystansu i sarkazmu), „Za wszelką cenę” Clinta Eastwooda, „Marzyciel” z Johnnym Deppem, „Obywatel Milk” powstały na podstawie biografii Harvey’a Milka i „Wożąc panią Daisy” (1989) w ramach pakietu Filmbox Live. Poza tym oddano dwa ciekawe dokumenty – „Człowiek na linie” i nie tak ekscytującą, aczkolwiek ważną ze względu na tematykę „Zatokę delfinów”.

Przygotowano całkiem interesującą Oscarową ofertę w dobrej cenie – za jeden film zapłacimy 4.90-6.90 zł. Najbardziej zachęcam do obejrzenia „Między słowami”, „Infiltracji” i „Very Drake”, ponieważ są to pomysłowe i unikatowe produkcje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA