REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wielki finał serii "Niezgodna" wcale nie taki wielki. Film trafi prosto do… telewizji

Poprzedni film z serii - "Niezgodna: Wierna" - okazał się gigantyczną klapą. Tytuł zarobił podczas otwarcia zaledwie 30 milionów dolarów, wobec 300 milionów zarobionych przez pierwszą odsłonę. W Lionsgate postanowili wyciągnąć z tego wnioski.

21.07.2016
10:09
Wielki finał serii Niezgodna wcale nie taki wielki. Trafi do TV
REKLAMA
REKLAMA

"Niezgodna: Wierna" zdecydowanie nie była dobrym filmem. Nie była nawet filmem poprawnym. W mojej recenzji pod (nieco zbyt długim) tytułem „Chciałbym napisać coś o filmie Seria Niezgodna: Wierna, ale ten wylatuje z głowy po wyjściu z kina” ostrzegałem:

Są filmy, które zapamięta się na całe życie. Są filmy, o których nie możemy zapomnieć w kilka tygodni po seansie. Są filmy, które ulatują z pamięci następnego dnia. No i jest Seria Niezgodna: Wierna – produkcja tak przeciętna, tak banalna i tak powtarzalna, że zapomina się o niej zaraz po wyjściu z kina.

Fatalny wynik finansowy filmu "Niezgodna: Wierna" doprowadził do gigantycznych konsekwencji.

W Lionsgate podjęto zdecydowaną, bezkompromisową decyzję. Finał serii "Niezgodna" nie pojawi się na kinowych ekranach. Nie dostanie również budżetu, jaki pierwotnie był zaplanowany. Zakończenie serii ostatecznie powstanie, ale za znacznie mniejsze pieniądze, stanowiące zaledwie część wcześniej ustalonej sumy.

REKLAMA

niezgodna 2W związku z mniejszym budżetem, finał "Niezgodnej" będzie znacznie mniej widowiskowy. Zabraknie kosztownych efektów specjalnych, pięknych, generowanych komputerowo teł i tak dalej. Co za tym idzie, produkcja nie będzie nadawać się na wielkie ekrany w kinowych salach, gdzie głodni wybuchów widzowie wywęszą każdego zaoszczędzonego dolara.

Finał "Niezgodnej" w okrojonej formie nadawać będzie się tylko do telewizji. Właśnie taki plan ma Lionsgate - dystrybuować zwieńczenie serii jako film telewizyjny, gdzie brak zaawansowanych efektów specjalnych będzie do przełknięcia. Co więcej, wytwórnia nie wyklucza produkcji telewizyjnych spin-offów serii, o ile wielki finał "Niezgodnej" zarobi na siebie i spotka się z pozytywnym odzewem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA