REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Media

Dzisiaj obędzie się 29. finał WOŚP. Jak pandemia zmieniła wydarzenie i gdzie będzie można obejrzeć koncerty?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 29. w swojej historii w dziś, w niedzielę, 31 stycznia. Pandemia koronawirusa i obowiązujący lockdown sprawiły, że zbiórka pieniędzy i rozmaite atrakcje zostaną częściowo przeniesione do przestrzeni internetowej. Na jakie wydarzenia warto zwrócić uwagę i gdzie je obejrzeć?

31.01.2021
11:30
finał wośp 2021
REKLAMA
REKLAMA

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się w warunkach skrajnego reżimu sanitarnego, dlatego będzie wyglądać trochę inaczej niż w poprzednich latach. Blisko 120 tys. wolontariuszy zgromadzonych w miastach na terenie całej Polski nadal będzie zbierać pieniądze do puszek, które następnie trafią do jednego z około 1700 sztabów zajmujących się podliczaniem datków. Z powodu pandemii w wielu miejscach zbiórka uliczna potrwa jednak krócej niż zwykle. Pieniądze przeznaczone w tym roku na rzecz oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy będzie można natomiast wrzucać również do puszek rozmieszczonych po miastach (w Polsce oraz poza granicami kraju) i za pomocą specjalnych eSkarbonek.

Przez całą niedzielę trwać będzie też licytacja tzw. Złotych Serduszek, której kulminacyjnym momentem będzie zaplanowana na 23:00 sprzedaż Serduszka nr 1. Udział w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców jest otwarty dla wszystkich osób fizycznych, firm oraz osób prawnych. O godzinie 20:00 odbędzie się z kolei happening „Światełko do Nieba”, który nie przyjmie tym razem jednak tradycyjnej formy oficjalnego pokazu sztucznych ogni organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkie osoby, którym bliskie są idee fundacji, uprasza się natomiast o wysyłanie wtedy sygnałów świetlnych za pomocą zapalonej zapałki, świeczki, fajerwerków czy latarek.

Finał WOŚP 2021 – program koncertów:

Tegoroczny koncert główny odbędzie się w specjalnie przygotowanym studiu na Placu Bankowym w Warszawie. Pierwsze występy w wykonaniu Bukatryka i Krzysztofa Zalewskiego odbyły się już wczoraj, a dzisiaj od rana trwają kolejne. W line-upie 29. finału WOŚP znaleźli się m.in. Vavamuffin, Zenek, Organek, Clock Machine, Dr Misio czy Voo Voo.

Ogółem transmisja potrwa prawie 27 godzin i będzie można ją śledzić za sprawą telewizji TVN i kanału KręciołaTV na platformie YouTube.

Pełną listę artystów występujących w trakcie finału wraz z dokładnymi godzinami koncertów znajdziecie poniżej. Mniejsze wydarzenia muzyczne odbędą się również poza Warszawą, a będzie można je śledzić za sprawą mediów społecznościowych poszczególnych sztabów.

W ramach 28. finału WOŚP zebrano ponad 186 mln zł.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA