REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

To będzie pierwszy w Polsce gejowski program randkowy. Na czym polega „Finding Prince Charming”?

Związki homoseksualne w Polsce wciąż są dla części społeczeństwa tematem tabu. Na jego przełamanie liczy platforma Player.pl, która przeniesie na polski grunt randkowe show „Finding Prince Charming”. Na czym polega program?

27.04.2021
11:56
finding prince charming zapisy
REKLAMA

Od kilku lat w polskich programach typu reality i talent show nie brakuje osób należących do mniejszości seksualnych, ale programu poświęconego tylko homoseksualnym związkom jeszcze u nas nie było. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce ta sytuacja ulegnie zmianie. Jak donoszą Wirtualne Media, TVN Grupa Discovery stworzy polską wersję amerykańskiego show „Finding Prince Charming”.

REKLAMA

Oryginalna wersja programu zadebiutowała na kanale Logo w 2016 roku. Jego zasady w dużej mierze odpowiadają tym ustalonym w najsłynniejszym w USA programie randkowym, czyli „The Bachelor”. Grupa uczestników co tydzień bierze udział w serii zadań, by zdobyć przychylność jednego kawalera. Ten na koniec każdego odcinka podejmuje decyzję, kim jest w dalszym ciągu zainteresowany. Główna różnica między „The Batchelor” a „Finding Prince Charming” polega na tym, że w programie Logo biorą udział tylko homoseksualni mężczyźni, którym zamiast róży w każdym odcinku jest wręczany czarny krawat.

Polska wersja „Finding Prince Charming” powstanie jako Player Original.

Biuro prasowe TVN Grupy Discovery podkreśliło w komunikacie przesłanym do mediów, że w ramach serwisu Player.pl od dłuższego czasu inwestują w treści rozrywkowe, które podejmują istotne i nie zawsze oczywiste tematy. A w przypadku „Finding Prince Charming” chodzi wręcz o przełamanie społecznego tabu:

W Player.pl nieustannie inwestujemy i rozwijamy ofertę online (...) Wierzymy, że głośny format „Finding Prince Charming", który powstanie w ramach serii Player Original, może zmienić stereotypy, otworzyć nas i uwrażliwić, ale także dostarczy naszym odbiorcom dobrej rozrywki.

Za produkcję polskiej wersji formatu odpowiada firma Jake Vision. Na jej stronie wkrótce ma się pojawić formularz zgłoszeniowy dla chętnych do wzięcia udziału w show. Oprócz tego wciąż trwa specjalny casting i poszukiwania „księcia z bajki”, o którego względy powalczą uczestnicy. Nieznana jest też jeszcze tożsamość prowadzącego lub prowadzącej „Finding Prince Charming”. Zdjęcia do 1. edycji rozpoczną się w lecie w jednym z egzotycznych krajów.

REKLAMA

„Finding Prince Charming” ma według planu zadebiutować na Player.pl jeszcze w tym roku.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA