REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czy Finn nauczy się władać Mocą? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie

John Boyega, aktor grający Finna w Gwiezdnych wojnach, postanowił się rozprawić z jedną z pogłosek rozpowiadanych przez fanów. Jak to będzie z Finnem, Jedi i Mocą? Uwaga, spoilery!

03.11.2017
13:30
Finn Moc Jedi
REKLAMA
REKLAMA

Jak zawsze w takich tekstach, również i tym razem ostrzegamy, że zawiera on informacje na temat przebiegu fabuły filmu. Jeżeli nie chcesz psuć sobie zabawy, nie czytaj. 

Wiele osób nadal pamięta, jak Finn w Przebudzeniu Mocy w pewnym momencie zmuszony był chwycić miecz świetlny, by się bronić. Wielu z nas zaczęło teoretyzować, czy to nie początek czegoś większego. Czy Finn jest wrażliwy na Moc? Może zdecyduje się iść w ślady Skywalkera i Rey i nauczy się nią władać?

Teorie te dodatkowo wydawały się uwiarygadniać liczne plakaty z Finnem, które prezentowały go z mieczem świetlnym w dłoniach. Na razie z pierwszego filmu z tą postacią nic konkretnego wywnioskować nie możemy, ale kto broni nam spekulować?

John Boyega w końcu wypowiedział się w temacie Mocy i wrażliwości Finna na nią.

Aktor zdecydował się ograniczyć spekulacje na ten temat w wywiadzie udzielonym dla Digital Spy. Boyega twierdzi, że jego postać nigdy nie nauczy się władania Mocą, bo to stałoby w sprzeczności z zasadami, jakie rządzą uniwersum Gwiezdnych wojen.

Dodał też, że ma nadzieję, że Finn pozostanie ciekawą dla fanów postacią. Zauważa, że nie wszyscy fajni bohaterowie z Gwiezdnych wojen władają Mocą, jako przykład wskazując Bobbę Fetta. Ja mogę dodać chociażby mojego ulubionego Hana Solo, więc trudno Boyedze odmówić trafności spostrzeżenia.

REKLAMA

Aktor zauważa też, że scenarzyści i tak już wykonali w kwestii Finna świetną robotę. Tu też nie mogę się nie zgodzić. Od dezertera, który chce znaleźć się jak najdalej od tego całego konfliktu i zamieszania, aż po bojownika Ruchu Oporu, który staje się z każdą chwilą coraz bardziej oddany sprawie. Wiemy też ze zwiastunów Ostatniego Jedi, że Finn będzie musiał stawić czoło swojej przeszłości. Chociażby przez pojedynek z Kapitan Phasmą.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy jest już dostępne na płytach DVD, Blu-ray i w wybranych usługach VoD. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi pojawią się w kinach 14 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA