REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Finn Wolfhard nie próżnuje. Posłuchajcie, jak śpiewa gwiazda Stranger Things

W przerwie pomiędzy kręceniem nowych odcinków Stranger Things Finn Wolfhard rozwija swoje muzyczne pasje. Zespół aktora, Calpurnia, opublikował właśnie debiutancki singiel.

07.03.2018
21:30
Finn Wolfhard zespół Calpurnia
REKLAMA
REKLAMA

Większość kojarzy go pewnie jako dziecko dręczone przez różne nadprzyrodzone siły. Nie ma się co dziwić, bowiem Finn Wolfhard zaczynał od walki z demogorgonem i Drugą Stroną jako Mike Wheeler w Stranger Things. Następnie aktor mierzył się z krwiożerczym klaunem Pennywisem, gdy jako Richie Tozier razem z resztą Klubu Nieudaczników stawiał mu czoła w nowej adaptacji horroru TO. Jednak w przerwie między zdjęciami Wolfhard lubi wziąć do ręki gitarę i zagrać parę utworów.

Chłopak jest członkiem zespołu Calpurnia. Ten właśnie wydał swój pierwszy singiel.

Kanadyjska grupa nastolatków wykonuje rocka z domieszką muzyki alternatywnej. Finn już wcześniej chwalił się swoim talentem, publikując nagrane w sypialni covery utworów Maca DeMarco. Wkrótce później miał okazję do wystąpienia z artystą na jednej scenie. Razem z Calpurnią wykonał także aranżacje utworów Pixies czy New Order. Teraz zespół udostępnił swój pierwszy autorski singiel, zatytułowany City Boy. Utwór już doczekał się teledysku, w którym można zobaczyć kulisy pracy nad muzyką.

Kawałek promuje debiutancką EP-kę Calpurnii, która ma ukazać się wiosną tego roku. Płyta zostanie wydana przez Royal Mountain Records. Jej produkcją zajmuje się Cadien Lake James, wokalista i gitarzysta indie rockowego zespołu Twin Peaks.

Co ciekawe, Finn Wolfhard to nie jedyna gwiazda Stranger Things z muzycznym zacięciem.

REKLAMA

Gaten Matarazzo, który wciela się w Dustina, także udziela się w zespole. Razem z siostrą Sabriną gra w sekstecie o nazwie Work In Progress. Również Joe Keery, czyli serialowy Steve, realizuje swoje muzyczne pasje. Grupa aktora nazywa się Post Animal i gra psychodelicznego rocka.

Stranger Things powróci najprawdopodobniej w 2019 roku. Wcześniej Finn Wolfhard rozpocznie prace na planie adaptacji powieści Szczygieł Donny Tartt.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA