REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Firebase - drugi bezpłatny film science fiction reżysera Dystryktu 9 - właśnie wylądował na YouTube

Reżyser Neill Blomkamp publikuje drugi film, za który odpowiada jego Oats Studios. Firebase przenosi widza do czasów wojny w Wietnamie, chociaż doskonale znamy przebieg tego konfliktu, w krótkometrażowej produkcji nic nie jest takie, jak się wydaje.

29.06.2017
9:15
Firebase
REKLAMA
REKLAMA

Firebase rozpoczyna się jak jeden z wielu dokumentów o wojnie w Wietnamie. Jednak bardzo szybko widzowi zostają pokazane niesamowite sceny, o których raczej nie mogliście przeczytać w książkach do historii najnowszej. Wymykające się ludzkim zdolnościom poznania wydarzenie, nazwane przez rząd jako „Omega Event”, doprowadziło do ponad 15 tysięcy ofiar śmiertelnych, a także prawie 2,5 tysiąca zniszczonych pojazdów.

Po bardzo enigmatycznym wprowadzeniu Firebase ewoluuje w pełen napięcia film dochodzeniowy.

REKLAMA

Ciężko stwierdzić, czy Firebase jest lepsze lub gorsze od pierwszego krótkometrażowego filmu reżysera Dystryktu 9, który został opublikowany kilka tygodni temu. To dwa zupełnie różne projekty i właśnie to jest fantastyczne w dziełach Oats Studios. Czuć, że ekipa Blomkampa doskonale bawi się za kamerą, realizując oryginalne i jedyne w swoim rodzaju projekty.

Od siebie dodam tylko, że Firebase to produkcja dla pełnoletnich osób o stosunkowo mocnych żołądkach. Przyjemnego seansu!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA