REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dzięki Flixtape możesz tworzyć własne playlisty w Netfliksie i dzielić się nimi ze znajomymi

Wieczorki filmowe to przyjemny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi czy rodziną, chyba, że zamiast na oglądaniu, kolejne minuty upływają nam na niekończących się kłótniach o to, co teraz odpalić, przeglądaniu polecanek czy nowości i proszeniu internautów o pomoc przy wyborze filmu czy serialu. Dzięki Flixtape użytkownicy Netfliksa mają szansę zapomnieć o tego typu sytuacjach. 

18.07.2016
12:19
Flixtape - twórz playlisty w Netfliksie i dziel się ze znajomymi
REKLAMA
REKLAMA

Flixtape jest aplikacją, pozwalającą nam tworzyć własne playlisty, złożone z tytułów dostępnych w ofercie platformy Netflix. Ta ma co prawda wbudowany algorytm polecania programów, ale działa on dość zawodnie - gdy na przykład po trzymającym w napięciu thrillerze mamy ochotę na coś w podobnym klimacie, wśród sugerowanych propozycji znajdziemy na przykład komedię romantyczną albo dramat kostiumowy. Teraz otrzymujemy możliwość pełnego spersonalizowania list odtwarzania.

Po uruchomieniu Flixtape mamy dwie opcje - skorzystania z jednej z kilku gotowych playlist (przydałoby się ich zdecydowanie więcej, z czasem zapewne pojawią się kolejne - być może nawet te, które stworzą użytkownicy) lub skompletowania własnej. Po nadaniu jej tytułu algorytm automatycznie zasugeruje nam trzy programy, których jednak bez problemu możemy się pozbyć. Następnie możemy ją uzupełnić o sześć filmów, seriali czy dokumentów i podzielić się nią ze znajomymi.

REKLAMA
flixtape 2 class="wp-image-72114"

Po udostępnieniu nie mamy niestety możliwości edycji playlisty - nie możemy dodać ani usunąć żadnej pozycji. Możemy jedynie odtworzyć wybrane, znajdujące się nań programy. Na ten moment funkcjonalność Flixtape jest zatem umiarkowana, choć oczywiście w niektórych okolicznościach aplikacja będzie bardzo przydatna. Na przykład by przed filmowym maratonem ustalić wszystkie tytuły, jakie chcielibyśmy obejrzeć, by potem nie tracić czasu na ich wyszukiwanie, lub gdy znajomy prosi nas o polecenie seriali, które koniecznie powinien nadrobić. Na ten moment Flixtape obsługuje jedynie język angielski, zapomnijcie zatem o polskich tytułach. Przydałaby się też możliwość przeglądania list tematycznych stworzonych przez innych użytkowników. Pozostaje mieć nadzieję, że program będzie rozwijany i wszelkie niedostatki zostaną niebawem zlikwidowane.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA