REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Muzyczna jesień. Najciekawsze płyty października. Na liście Foals, Editors, Michael Kiwanuka i inni

Jesień to dobry czas dla melomanów. Zwłaszcza jeśli jest czego posłuchać.

01.10.2019
11:52
Foals - Everything Not Saved Will Be Lost, Part II
REKLAMA
REKLAMA

Październik natomiast oferuje dużo ciekawych propozycji muzycznych, które umilą nam najbliższe, coraz chłodniejsze miesiące. Z pomocą poniższych albumów uda nam się jednak rozgrzać nasze serca i nogi.

Premiery muzyczne – październik 2019:

Mika – My Name is Michael Holbrook

5. studyjny album Michaela Holbrooka Pennimana Jra., występującego od lat pod pseudonimem Mika. Autor hitu sprzed lat „Relax, Take it Easy“ powraca z mieszanką kolorowego popu i elektroniki, prezentując trzynaście nowych utworów na krążku zatytułowanym prawdziwym imieniem artysty.

Premiera: 4 października

Foals – Everything Not Saved Will Be Lost (Part 2)

Druga część albumu „Everything Not Saved Will Be Lost”, którego pierwszy krążek ujrzał światło dzienne w marcu tego roku. Brytyjscy muzycy wykorzystują na nim swoją sprawdzoną formułę mocnych gitarowych brzmień. Płytę promuje kawałek „Black Bull”, który mogliśmy usłyszeć na żywo podczas tegorocznego występu zespołu na OFF Festival w Katowicach oraz przytoczony wyżej utwór „The Runner“.

Premiera: 18 października

Mando Diao - BANG!

Enigmatyczna płyta szwedzkiego zespołu Mando Diao zapowiedziana serią teledysków na oficjalnym kanale YouTube zespołu. 9. krążek zespołu ma pojawić się na sklepowych półkach już w połowie miesiąca, ale na razie znamy jedynie dwa utwory promujące wydawnictwo. Przytoczony wyżej „Long Long Way” oraz „One Last Fire”.

Premiera: 18 października

James Arthur - You

3. album brytyjskiego wokalisty Jamesa Arthura, zwycięzcy jednej z edycji popularnego show „X Factor”. Nowy krążek składać się będzie z aż 17 nowych utworów, wśród których znalazły się single, wypuszczane już od 2017 roku, z kawałkiem „Naked” na czele. Na nowym albumie pojawiła się czwórka gości - Travis Barker, Adam Lazzara oraz Ty Dolla Sign i Shotty Horroh, z którymi artysta nagrał kawałek „Treehouse”, który kilka dni temu ujrzał światło dzienne.

Premiera: 18 października

Editors – Black Gold

W zaledwie półtora roku od wydania ostatniego albumu „Violence“ brytyjska grupa rockowa Editors wraca z nowym wydawnictwem. Album „Black Gold“ ma być płytą typu „best-of“, zbierającą najlepsze dokonania zespołu w latach 2002-2018, zawierającą jednak trzy nowe utwory. „Upside Down“, „Frankenstein“ oraz niedawno opublikowany „Black Gold“. Ogłoszenie płyty wiąże się też z nową trasą koncertową, zapowiedzianą już na początek 2020 roku.

Premiera: 25 października

Michael Kiwanuka – KIWANUKA

Świat rozkochał się w głosie i muzyce Michaela Kiwanuki, odkąd utwór z jego drugiej płyty pojawił się na napisach początkowych popularnego serialu HBO „Wielkie kłamstewka”. Muzyk cieszył już wtedy popularnością w rodzinnej Wielkiej Brytanii, gdzie jego pierwszy album „Home Again” trafił na czwarte miejsce list sprzedaży. Teraz muzyk powraca z trzecim krążkiem, zatytułowanym po prostu „Kiwanuka”.

Premiera: 25 października

Cigarettes After Sex – Cry

2. album uznanego amerykańskiego zespołu, grającego muzykę z pogranicza melancholijnego popu, rockowego shoegaze'u i muzyki ambientowej. Nowa płyta składać się będzie z dziewięciu premierowych kawałków, a grupa już zapowiedziała trasę koncertową, promującą album. Muzycy zawitają także do Polski.

Premiera: 25 października

James Blunt - Once Upon a Mind

6. album brytyjskiego muzyka Jamesa Blunta składać się będzie z 11 nowych kawałków. Płytę promuje utwór „Cold”, do której teledysk niedawno pojawił się w Internecie. Od tego czasu artysta opublikował także akustyczną wersję piosenki. Nowy album składać się będzie ze sprawdzonej formuły popowych ballad, z której artysta zasłynął kilka lat temu.

Premiera: 25 października

Neil Young & Crazy Horse - Colorado

REKLAMA

Po siedmiu latach przerwy amerykański muzyk Neil Young ponownie wraca do współpracy z grupą Crazy Horse. Premierze albumu towarzyszyć będzie film dokumentalny, opowiadający o pracach nad stworzeniem krążka. Będzie on jednym z piętnastu filmów, nad którymi obecnie pracuje Young. Ich tematy związane będą z dotychczasową solową oraz grupową działalnością artysty, wykorzystując w tym celu archiwalne nagrania sprzed lat.

Premiera: 25 października

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA