REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Oni dostają najwięcej. Forbes ujawnia zarobki serialowych gwiazd

Na co dzień towarzyszą nam na ekranach telewizorów i komputerów. Bawią, przyprawiają o skoki adrenaliny i wzruszają do łez. Ale ile właściwie dostają za te popisy gry aktorskiej?

26.10.2018
11:52
Forbes najlepiej zarabiający aktorzy
REKLAMA
REKLAMA

Forbes opublikował swoje coroczne zestawienia gaż, które zgarniają aktorzy za występy w kochanych przez miliony fanów serialach. Okazuje się, że tegoroczną stawkę wśród mężczyzn otwierają aktorzy z Teorii wielkiego podrywu.

Lista Forbesa prezentuje się następująco:

Jim Parsons

Aktor wcielający się już od 11 lat w postać kultowego Sheldona Coopera, na przestrzeni ostatniego roku zarobił na swoich występach 26,5 mln dolarów. Ta kwota pozwoliła mu uplasować się na pierwszym miejscu w zestawieniu najlepiej zarabiających aktorów telewizyjnych w USA.

Johnny Galecki

Odtwórca roli Leonarda Hofstadtera zainkasował w tym samym okresie 25 mln dolarów.

Simon Helberg

Serialowy Howard Wolowitz zajmuje ostatnie miejsce na podium z kwotą 23,5 mln dolarów na koncie.

Kunal Nayyar

Ex aqueo z Helbergiem na trzecim miejscu uplasował się Kunal Nayyar, czyli Rajesh Koothrappali.

Mark Harmon

Jest to pierwszy aktor w zestawieniu niezwiązany z Teorią wielkiego podrywu. Chociaż podobnie jak koledzy wyżej, gra w serialu już od kilkunastu lat. Harmon wcielający się w rolę agenta Leroya Jethro Gibbsa w Agentach NCIS, za zeszły rok zainkasował 19 mln dolarów.

Ed O'Neill

Aktor w swoją rolę Jaya Pritchetta we Współczesnej rodzinie, wciela się od 2009 roku. W zeszłym roku jego konto powiększyło się o 14 mln dolarów.

Eric Stonestreet

Jest to kolejny aktor, którego fortuna regularnie się powiększa dzięki Współczesnej rodzinie. Serialowy Cameron Tucker zarobił 13,5 mln dolarów dzięki tej roli.

Jesse Tyler Ferguson

Aktor, dzięki Współczesnej rodzinie i swojej roli Mitchella Pritchetta, zarobił 13 mln dolarów.

Ty Burrell

Jest ostatnim aktorem, który zarobił w zeszłym roku krocie dzięki Współczesnej rodzinie. Odtwórca roli Philipa Dunphy’ego dostał 12 mln dolarów za swoje występy.

Andrew Lincoln

Tegoroczna nowość i przy tym niemałe zaskoczenie na liście Forbesa. Aktor wcielający się od 2010 roku w osobę Ricka Grimesa, jedną z najważniejszych postaci w Żywych trupach, zarobił za swój ostatni sezon aż 11 mln dolarów. I nie byłoby się czemu dziwić, gdyby nie fakt, że aktor ma wystąpić jedynie w pięciu odcinkach 9 sezonu, co wskazywałoby, że Lincoln zarobił ponad dwa miliony dolarów za jeden odcinek.

Tegoroczne zestawienie najlepiej zarabiających aktorów jest więc mocno zdominowane przez dwie pozycje - Teorię wielkiego podrywu oraz Współczesną rodzinę.

Lista Forbesa w analogicznym zestawieniu dla najlepiej zarabiających aktorek serialowych pokazuje trochę więcej różnorodności.

A przynajmniej, gdy mowa o serialach, dzięki którym panie się bogacą. Lista Forbesa przedstawia się następująco:

Sofia Vergara

Gwiazda uplasowała się na pierwszym miejscu z oszałamiającą sumą 42,5 mln dolarów. Aktorka grająca Glorię Delgado-Prichett we Współczesnej rodzinie zajmuje po raz siódmy z rzędu pierwsze miejsce w omawianym rankingu. Zarobki gwiazdy pozwalają także uplasować się jej na pierwszym miejscu ogółem wśród najlepiej zarabiających aktorek i aktorów amerykańskiej telewizji.

Kaley Cuoco

Drugie miejsce z kwotą 24,5 mln dolarów zajmuje Kaley Cuoco, którą możemy oglądać w roli Penny w Teorii wielkiego podrywu.

Ellen Pompeo

Ta aktorka zamyka podium kobiecego zestawienia z kwotą 23,5 mln dolarów. Gwiazda wciela się od 2005 roku w postać dr Meredith Grey z kultowego serialu Chirurdzy.

Mariska Hargitay

Na czwartym miejscu uplasowała się Mariska Hargitay, zarabiając 13 mln dolarów za swoją rolę detektyw Olivii Benson w serialu Prawo i porządek: sekcja specjalna. Hargitay wciela się w rolę pani detektyw już od prawie 20 lat.

Julie Bowen

To kolejna aktorka, której konto powiększa się dzięki roli we Współczesnej rodzinie. Bowen, grająca Claire Dunphy w serialu, w ostatnim roku zarobiła 12,5 mln dolarów.

Mayim Bialik

Aktorka, wcielająca się w Amy Farrah Fowler w Teorii wielkiego podrywu, zarobiła 12 mln dolarów za swoją rolę ukochanej Sheldona Coopera.

Melissa Rauch

Ex aequo z Bialik znajduje się Melissa Rauch, która wciela się w przerażająco uroczą żonę Howarda Wolowitza, Bernadette Rostenkowski.

Kerry Washington

Jest aktorką, która przez ostatnich 6 lat wcielała się w zawodową specjalistkę od rozwiązywania problemów polityków, Olivię Pope, w serialu Skandal. Aktorka w tym roku za tę rolę zainkasowała kwotę 11 mln dolarów.

Claire Danes

Szerzej znana publiczności jako Carrie Mathison z Homeland, zarobiła za tę rolę ostatnio 9 mln dolarów.

Pauley Perrette

Jest ostatnią aktorką , która znalazła się w tegorocznym zestawieniu Forbesa. Serialowa Abby Sciuto z Agentów NCIS ostatnimi czasy za tę rolę zarobiła 8,5 mln dolarów.

Jak wyraźnie wynika z dwóch powyższych zestawień, najwięcej zarabiają aktorzy, którzy grają w jednym serialu już od jakiegoś czasu. Długoterminowe role są często niezwykle męczące i niosą ze sobą duże ryzyko aktorskie, choćby ze względu na zaszufladkowanie. Za to ryzyko aktorzy i aktorki są sowicie wynagradzani.

REKLAMA

Dwoma najpotężniejszymi serialami pod względem budżetu na opłacenie gaż aktorskich w tym zestawieniu są Współczesna rodzina i Teoria wielkiego podrywu. Wymieniona szóstka aktorów ze Współczesnej rodziny zarabia łącznie 107,5 mln dolarów. Budżet stałej obsady Teorii wielkiego podrywu wynosi z kolei aż 147 mln dolarów.

Trzeba przyznać, że są to sumy, które niejednego mogą przyprawić o zawrót głowy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA