REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jakie freaki spotkamy w "American Horror Story: Freak Show"?

"American Horror Story: Freak Show" to czwarta odsłona świetnego i innowacyjnego serialu od FX. Tym razem z Nowego Orleanu przeniesiemy się do cyrku pełnego wariatów i dziwolągów. Premiera pierwszego odcinka czwartego sezonu będzie miała miejsce w Stanach Zjednoczonych 8 października. 

07.10.2014
17:05
Jakie freaki spotkamy w „American Horror Story: Freak Show”?
REKLAMA

"American Horror Story" to chyba najbardziej dziwaczna (poza "Twin Peaks") seria jaka powstała. Seria tym bardziej ciekawa, że każdy jej sezon jest autonomiczną, zamknięta historią, w której spotykamy nowych bohaterów, mimo iż wcielają się w nich ci sami aktorzy.

REKLAMA

Jessica Lange była już mroczną sąsiadką, siostrą zakonną, która zwariowała i prawdziwą czarownicą, a Evan Peters mordercą, facetem, który widzi UFO i... zmartwychwstałym nastolatkiem.

Trzy dotychczasowe sezony pełne były nietypowych, silnych i charakterystycznych jednostek. Zarówno w "Murder House", "Asylum" jak i "Sabat" mieliśmy do czynienia z pokręconymi bohaterami i równie pokręconą fabułą.

Czwarty sezon "AHS" zapowiada się podobnie, o ile nie jeszcze bardziej nieprzewidywalnie. Kogo tym razem zobaczymy na ekranie? Jakie freaki zasilą cyrkową scenę?

Bette i Dot Tattler (Sarah Paulson)

freak show ahs

Bette i Dot to syjamskie bliźniaczki, którym natura poskąpiła szczęścia - mają wspólne organy, a jedyne co je rozdziela to dwie głowy i dwa mózgi. Dwugłowa kobieta to niewątpliwa atrakcja dla cyrku. A sam cyrk może być odskocznią dla dziwoląga, w którym poczuje się on bezpiecznie. Czy to miejsce stanie się dla Bette i Dot błogosławieństwem? Nie liczyłabym na to, że obędzie się bez policzka. Dwóch. Ups. Czterech.

Ethel Darling (Kathy Bates)

ahs freak show 2


Ethel to po prostu baba z brodą, jedna z postaci najbardziej kojarzona z cyrkiem od kilku stuleci. Kobieta z brodą budzi wątpliwości, stawia pytanie o płeć, fascynuje. Z jednej strony jest odrzucająca, z drugiej posiada swoje prywatne grono fanów, które ją wielbi. Prywatnie Ethel jest byłą żoną Della i matką Jimmy'ego.

Twisty (John Carroll Lynch)

ahs freak show 6

Twisty jest smutnym klaunem, którego ulubionym zajęciem jest próba zamiany cudzego życia w piekło. Maska i nos mają ukryć jego prawdziwą, złą naturę. Z całą pewnością można stwierdzić, że Twisty jest odpowiedzią na to, dlaczego wielu z nas tak bardzo nienawidzi klaunów.

Maggie Esmerelda (Emma Roberts)

ahs freak show 5

Szklana kula jest jej znakiem rozpoznawczym. Maggie potrafi przepowiedzieć twoją przyszłość nie ruszając się z fotela, wystarczy jeden rzut oka do jej magicznego atrybutu. Nie daj się zwieść, ta ciężka atmosfera to nie jej fluidy, a woń oszustwa. Maggie Esmerelda to zwykła naciągaczka.

Desiree Dupree (Angela Bassett)

ahs freak show 4

Desire to niesamowita kobieta z trzema piersiami. Po prostu. Trzy piersi czynią ją atrakcją dla cyrku i dla każdego potencjalnego kochanka czy kochanki.

Jimmy Darling (Evan Peters)

ahs freak show 7

Syn kobiety z brodą. Główny męski charakter w "American Horror Story: Freak Show". Jimmy jest nietypowym chłopcem, którego obie ręce wyglądają niczym szczypce homara.

Edward Mordrake (Wes Bentley)

ahs freak show 8

I znowu "American Horror Story" w ciekawy i ujmujący sposób czerpie z historii. Mieliśmy już Anne Frank, Marie Delphine Lalaurie, teraz mamy Edwarda Mordrake'a. Mordrake to mężczyzna, żyjący w XIX wieku, który był człowiekiem o dwóch twarzach. Z tyłu jego głowy wyrosła mu druga twarz, która nie mogła jeść, ani mówić, za to śmiała się czy płakała. Mordrake nie został poddany operacji usunięcia niechcianego oblicza. Podobno popełnił samobójstwo w wieku 23 lat.

Dandy Mott (Finn Wittrock)

ahs freak show 9

Choć teoretycznie należy do grupy tych "normalnych", Dandy nie jest do końca zwykłym chłopcem. To człowiek nieszczęśliwy, który za wszelką cenę chce dostać się do cyrku. Ma bowiem wrażenie, że to miejsce, które jest jego prawdziwym przeznaczeniem i do którego naprawdę należy. Sprzeciwia się temu jego matka, w rolę której wcieliła się Francis Conroy.

 Elsa Mars (Jessica Lange)

ahs freak show 11

To ona odpowiada za to całe zamieszanie. Elsa jest niemiecką emigrantką, która dba o rozwój swojego cyrku. Z pozoru normalna, ale skrywa wiele strasznych tajemnic. Regularnie odwiedza szpitale i więzienia, aby znaleźć nowych aktorów-dziwolągów do cyrkowych występów.

Del Toledo (Michael Chiklis)

ahs freak show 10

Siłacz musi znaleźć się w każdym cyrku. Tutaj jest to były mąż kobiety z brodą. Del Toledo to pierwsza rola Michaela Chiklisa w "American Horror Story".

Jyoti Amge

REKLAMA
amge jyoti ahs

Najmniejsza kobieta świata wystąpi w czwartym sezonie "American Horror Story". To nie pierwsza przygoda dwudziestolatki z telewizją. Parę lat temu wzięła udział w dokumencie "Body Shock: Two Foot High Teen". Amge jest chora na achondroplazję, która powoduje zanik kośćca, co w konsekwencji prowadzi m.in. do karłowatości. Nie wiemy jeszcze w kogo Jyoti Amge wcieli się na ekranie, ale czekamy na nią z niecierpliwością!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA