REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Piosenka i teledysk „Freestyler” mają 20 lat. Powstał oficjalny remake słynnego utworu

Freestyler to jedna z tych piosenek, które wciąż odżywają na nowo we wspomnieniach pokolenia lat 90. Okazuje się, że nie tylko Polacy nadal pamiętają o hicie fińskiej grupy Bomfunk MC's. Z okazji 20. rocznicy powstania teledysku do sieci trafił oficjalny remake klipu. I już ma mnóstwo wyświetleń.

22.02.2019
21:57
freestyler remake
REKLAMA
REKLAMA

Hip-hopowa grupa Bomfunk MC's w 1999 roku wydała swój debiutancki album studyjny „In Stereo”. Krążek okazał się całkiem sporym hitem, ale dopiero premiera trzeciego singa - Freestyler - rozpoczęła prawdziwy szał na muzykę grupy. Utwór szczególnie upodobali sobie Brytyjczycy, ale w kolejnych miesiącach osiągnął szczyt listy przebojów również w Niemczech, Szwecji, Turcji, Grecji, Australii, Włoszech, Szwajcarii, Belgii, Holandii i Nowej Zelandii.

Wiele w osiągnięciu tego sukcesu pomógł teledysk do piosenki Bomfunk MC's. Utwór utrzymany był głównie w nurcie breakbeatowym, ale korzystał także z elementów electronic dance'u i hip-hopu. A wideoklip nagrany na terenie helsińskiego metra zintensyfikował ten styl do niewyobrażalnych wcześniej rozmiarów. Większość osób pamięta wydarzenia z teledysku, więc nie ma sensu ich przypominać. Ale warto zaznaczyć, że zagrał w nim Marlo Snellman - model i muzyk, a obecnie producent muzyczny - który wówczas miał 15 lat.

Freestyler remake - gdzie obejrzeć?

Nowa wersja teledysku została przygotowana przez belgijskiego nadawcę telewizyjnego, firmę Yugo Telenet we współpracy z zespołem. Materiał uległ znacznemu odświeżeniu. Zamiast odtwarzacza mp3 muzyka puszczana jest ze smartphona, a główną rolę pełni tym razem dziewczyna. Wyraźnie widać, że został skierowany również do młodszych słuchaczy, którzy mogą nie znać oryginału. W warstwie muzycznej utwór pozostał bez zmian. Dlatego wielu fanów Bomfunk MC's ucieszy się, że w końcu mogą wysłuchać ulubionego utworu i obejrzeć klip do niego w wysokiej jakości.

REKLAMA

Teledysk opublikowano dokładnie 18 lutego. Odbiór jest w większości pozytywny (choć pojawiają się też negatywne komentarze o zmarnowanym potencjale), a wideo dostępne na serwisie YouTube już zaczyna zbierać wyświetlenia. W piątek wieczorem ich liczba wynosiła ponad 895 tys. Do pokonania oryginalnej wersji nadal jest jednak bardzo daleko. Teledysk z 1999 roku został obejrzany na YouTubie już ponad 139 mln razy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA