REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube
  3. Dzieje się

Chłopak pomylił się na maturze. Friz na jego prośbę zmienił tytuły swoich filmów

Okazuje się, że warto na maturze odnosić się do youtubowych tekstów kultury. W przeciwieństwie do Prusa, Mickiewicza czy Kochanowskiego, którzy nie pomogą już w razie pomyłki przy tytule noweli, księgi "Pana Tadeusza" czy fraszki, internetowi twórcy mogą realnie wpłynąć na wynik egzaminu dojrzałości. I zrobił to Karol Wiśniewski, w internecie znany jako Friz, który na błagalną prośbę maturzysty postanowił pomóc chłopakowi, zmieniając tytuły swoich filmów, do których na maturze odniósł się autor tweeta.

05.05.2023
9:17
Friz
REKLAMA

Wpadki na maturach z polskiego zdarzają się nie raz. A to ortografia, a to przecinek nie w tym miejscu, gdzie trzeba. I o ile na arkuszu egzaminacyjnym nie zostanie wspomniane, że Jacek Soplica spowiadał się u księdza Robaka, to raczej można być spokojnym, bo drobne pomyłki nie przekreślają pisanej w pocie czoła rozprawki.

Jednak odniesienia do tekstów kultury, które nie istnieją, mogą być już problemem poważniejszym. Jak egzaminatorzy rozpatrzyliby błędnie podane tytuły filmów? Tego, miejmy nadzieję, się nie dowiemy, bo maturzyście, który pomylił ich nazwy, z pomocą pospieszył sam twórca.

REKLAMA

Friz zmienił tytuły swoich filmów, by pomóc maturzyście

Karol "Friz" Wiśniewski, założyciel Ekipy, postanowił odpowiedzieć na błagalną prośbę chłopaka, który na Twitterze opublikował post, prosząc o zmianę tytułów filmów "Influencerzy bez cenzury (film dokumentalny)" oraz "21 dni w dzikiej Afryce" odpowiednio na "Dokument o Ekipie" i "24h w Afryce".

Friz zmienił tytuły swoich dwóch filmów, by pomóc maturzyście

Kilka godzin później do Friza dotarł apel chłopaka i youtuber postanowił mu pomóc, zmieniając tytuły dwóch swoich filmów, o które poprosił maturzysta.

Na YouTubie pojawiły się filmy ze zmienionymi tytułami
REKLAMA

Na pytanie, w jaki sposób autor tweeta odniósł się na maturze do twórczości Friza, chłopak odpowiedział:

Opisałem, jak to w tym dokumencie była pokazana przyjaźń i pomimo takiej nieprzyjemnej prawdy, jaką słyszeli od siebie samych, byli dalej razem i cytując jedną z wielu piosenek "nie ważne gdzie będę lecz ważne z kim jadę". To pokazuje że przyjaźń się trzyma dosyć mocno

- skomentował.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA