REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pierwszy zarys fabularny filmu Gambit. Szykuje się produkcja typu heist w uniwersum X-Men

Do sieci trafił właśnie szkic fabularny filmu Gambit. Channing Tatum szykuje się do skoku stulecia.

25.09.2017
20:33
gambit film
REKLAMA
REKLAMA

Wieści o tym, że Channing Tatum ma wystąpić w filmie Foksa jako mutant Gambit, pojawiły się już 3 lata temu. Aktor wielokrotnie podkreślał, że chętnie wcieli się w tę postać, ale wytwórnia ma problemy ze znalezieniem reżysera i scenarzysty. Na szczęście nadal są spore szanse na realizację tego widowiska.

Pojawił się pierwszy zarys fabuły filmu Gambit.

Trudno powiedzieć, czy te wieści są prawdziwe, ale wyglądają wiarygodnie. Gambit miałby być filmem typu heist, czyli takim Ocean’s Eleven z X-Menami w tle. Taka formuła, w której grupa mutantów miałaby dokonać skoku stulecia, idealnie pasowałaby do postaci charyzmatycznego złodzieja.

W tego typu produkcji powinien się dobrze odnaleźć aktor mający portretować Gambita na dużym ekranie. Channing Tatum zagrał w końcu w Logan Lucky, czyli komedii o dwóch braciach planujących skok podczas wyścigów Nascar w Kalifornii.

Kim jest Gambit?

Gambit, a dokładnie Remy Etienne LeBeau, to mutant wykreowany przez artystów wydawnictwa Marvel. Po raz pierwszy ten nietypowy X-Men pojawił się w komiksach Uncanny X-Men, które tworzył w latach 90. ubiegłego wieku legendarny już scenarzysta Chris Claremont

Remy to mistrz złodziejskiego fachu, ale ma nie tylko lepkie ręce. Jego super-mocą jest ładowanie energią kinetyczną najróżniejszych przedmiotów - również za pomocą rąk. Wykorzystuje to w walce i rzuca we wrogów wybuchającymi kartami do gry. Gambit przez długi czas był w związku z Rouge, ale rozstali się lata temu.

Ekipa Gambita, czyli kogo możemy spodziewać się w filmie.

Oprócz tytułowego bohatera w skoku miałyby uczestniczyć również inne postaci. Gambit może planować napad wraz z takimi bohaterami jak Rictor, Fifolet, Dani Moonstar, Multiple Man i Marrow.

Ponadto ma pojawić się X-Men o niebieskiej skórze, ale trudno powiedzieć, czy chodzi o Mystique, Bestię czy Nightcrawlera. Cała trójka ma umiejętności, które Remy mógłby wykorzystać.

Film Gambit ma odnosić się do wydarzeń z filmów X-Men: Days of Future Past i X-Men: Apocalypse. Nie wiadomo jednak, pomiędzy którymi filmami z serii produkcja miałaby być dokładnie osadzona fabularnie.

Uwaga: poniżej znajdują się potencjalne spoilery z filmu Gambit!

Gambit ma pokazać genezę (anty)bohatera.

Film ma rozpocząć się sceną w sądzie w Nowym Orleanie. Po krótkim otwarciu można spodziewać się pierwszej sceny z przeszłości, w której ćwierć wieku wcześniej mistrz złodziejskiego fachu Luke LeBeau poznaje 8-letniego Remy’ego i bierze go na wychowanie.

Gambit staje się członkiem gildii złodziei, w której szybko dorabia się bardzo wysokiej pozycji. W późniejszych latach spotyka na swojej drodze innego mutanta, Bellę Donnę Boudreaux. Między bohaterami rozpoczyna się szalony romans.

Problem w tym, że klany LeBeau i Boudreaux to odwieczni wrogowie.

Remy i Bella Donna są tu niczym Romeo i Julia. Młody Gambit, by być z ukochaną, planuje skok, który może pogodzić zwaśnione rody. W trakcie akcji coś idzie nie tak, w wyniku czego Luke LeBeau ginie zastrzelony przez Maryanne Boudreaux. Marzenia Remy’ego o pogodzeniu rodów właśnie legły w gruzach.

Film ponownie skacze fabularnie do przodu, tym razem o dekadę. Remy zostaje zatrudniony przez Mr. Sinistera, czyli Nathaniela Essexa. Najpierw ma ukraść coś z paryskiego Luwru. Jego kolejnym celem jest tajemnicza skrzynka, która jest teraz w posiadaniu klanu Boudreaux.

Próba ukradnięcia tej skrzynki następuje podczas nowoorleańskiego święta Mardi Gras. W tym samym czasie gildia złodziei organizuje swój coroczny bal, a zadaniem Remy’ego będzie zdobycie tej skrzynki podczas celebracji i z myślą o tym skoku Gambit będzie kompletował swoją ekipę mutantów.

Twórcy filmów o superbohaterach coraz śmielej eksperymentują z różnymi gatunkami.

REKLAMA

Trudno powiedzieć, czy zarys fabuły filmu Gambit jest autentyczny, ale wygląda wiarygodnie. Co prawda kolejne części X-Men to typowe blockbustery pełne akcji, ale Deadpool to komedia, a Logan, jeśli pozbyć się fantastycznej otoczki, jest na pograniczu westernu i kina drogi.

Marvel Studios ma już jeden film typu heist w swoim dorobku. Ant-Man, podobnie jak zresztą wszystkie pozostałe filmy z cyklu Avengers, okazał się sporym sukcesem. Fox najwyraźniej uznał, że w swoim własnym poletku jest w stanie osiągnąć coś podobnego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA