REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Gangnam Style rozbił bank. Hit od PSY ma więcej wyświetleń niż YouTube jest w stanie policzyć

Tak, niemożliwe stało się możliwe. Dziwaczny kawałek, który wszyscy znacie został wyświetlony tyle razy, że YouTube zwariował. Zastanawialiście się kiedyś, ile razy cały świat kliknął play, by posłuchać tańczącego Psy? Aktualnie wskaźnik pod teledyskiem wskazuje liczbę ponad 2 miliardów wyświetleń. I my świętujemy z okazji 100 milionów odtworzeń? Też coś!

03.12.2014
10:39
Gangnam Style rozbił bank. Hit od PSY ma więcej wyświetleń niż YouTube jest w stanie policzyć
REKLAMA

Ten wynik, dokładnie 2 152 050 802, zapewnia hitowi "Gangnam Style" tytuł pierwszego filmu na YouTube, który przekroczył 2 miliardy wyświetleń. Wideo zostało dodane 15 lipca 2012 roku i przez ponad dwa lata codziennie było średnio wyświetlane około 3 milionów razy! Nikt inny nie może pochwalić się takim wynikiem.

REKLAMA

Jak mówią spece od serwisu, nigdy nie przypuszczali, że jakiś film może mieć aż tyle wyświetleń. Baza danych YouTube'a nie przewidywała większej wartości odtworzeń niż maksymalna wartość 32-bitowej liczby całkowitej. Cóż "Gangnam Style" rozbił bank i już widać, że algorytm przestaje sobie z tym radzić.

Po najechaniu na liczbę wyświetleń, numer zaczyna skakać niczym szalony i przewijać się jak ekran automatów do gier, co jest sztuczka programistów mającą zobrazować ów problem. Kalkulator wyświetleń YouTube'a okazał się zbyt mały i już niedługo trzeba będzie zmienić typ danych przechowujących liczbę odtworzeń.

REKLAMA

"Gangnam Style" pokazuje czym tak naprawdę jest wiralowy filmik. Można by pokusić się o stwierdzenie, że kawałek Psy, który dwa lata temu szturmem zdobył wszystkie dyskoteki, jest definicją wiralowości... a jego popularność nadal nie słabnie.

Pisałam, że wideo zostało wyświetlone 2 152 050 802 razy? Cóż, w ciągu jakichś 20 minut wynik powiększył się, jeśli by wierzyć liczbom, o około 45 tysięcy odtworzeń.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA