REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Twórcy Goodreads proszą użytkowników o ich ulubione cytaty z książek

W internecie jest wiele serwisów dla fanów literatury. Jednym z nich, rozwijanym obecnie przez Amazon, jest świetne Goodreads. Twórcy usługi dali właśnie użytkownikom szansę na wpływ na rozwój aplikacji mobilnej do jego obsługi.

02.09.2015
12:29
Użytkownicy Goodreads mogą wpłynąć na rozwój aplikacji
REKLAMA
REKLAMA

W sieci jest całe mnóstwo usług, które pozwalają na zdobywanie informacji o filmach, serialach i książkach. Dzięki takim bazom danych i serwisom społecznościowym jak IMDB, Trakt i Goodreads można wyszukiwać informacji na temat konkretnych tytułów, zaznaczać już obejrzane lub przeczytane pozycje, przeglądać rekomendacje i dyskutować na temat tychże dzieł z ludźmi z całego świata.

Są różne serwisy społecznościowe dla fanów książek.

goodreads

Fani książek mogą skorzystać z polskiego serwisu Lubimy Czytać, w którym znajduje się ogromna baza polskich książek lub z usługi o zasięgu międzynarodowym w postaci Goodreads, gdzie miejsce dla siebie znajdą osoby czytające książki również w obcym języku. Twórcy tej drugiej usługi, która została swego czasu wykupiona przez Amazon, planują kosmetyczną aktualizację swojej aplikacji mobilnej.

Deweloperzy zwrócili się do użytkowników z prośbą o pomoc. Na podstawie sugestii wszystkich chętnych wprowadzone zostaną zmiany w oficjalnym kliencie usługi w wersji na Androida i iOS. Planowana aktualizacja dotyczy wyróżnianych cytatów, które pojawiają się za każdym razem po uruchomieniu aplikacji.

Twórcy Goodreads zauważyli, że te cytaty zostały bardzo ciepło przyjęte przez użytkowników i mają za zadanie “inspirować lub pobudzać do myślenia”.

goodreads-cytat

Lista cytatów, które wyświetlane są losowo, ma w przyszłości się powiększyć. Teraz użytkownicy serwisu będą mieli bezpośredni wpływ na to, które konkretnie cytaty pojawią się tam w przyszłości. Zgłoszenie swojej propozycji jest banalnie proste.

REKLAMA

Aby zaproponować swoje cytaty należy udać się na odpowiednią podstronę serwisu Goodreads. W komentarzach pod postem informującym o prośbie deweloperów należy wkleić ulubione cytaty lub linki do takich cytatów umieszczonych na profilu użytkownika.

Po zebraniu cytatów od społeczności wybrane z nich zostaną one dodane do bazy, z której wybierane są cytaty przy uruchomieniu oficjalnej aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA