REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Tak się świętuje urodziny hip-hopu! Google robi to dobrze

Nie będę oszukiwać, że od zawsze lubiłam hip-hop. Właściwie dopiero od paru lat zaczęłam go więcej słuchać i to głównie polskich artystów. Ale amerykański rap też ma swoje miejsce w moim serduszku, bo to od niego wszystko się zaczęło. Właśnie dzisiaj świętujemy 44. urodziny hip-hopu!

11.08.2017
11:02
hop-hop
REKLAMA
REKLAMA

Przypomnieć o tym dniu postanowiło nam Google za pomocą doodle, czyli zmienionego logo marki z okazji jakiegoś specjalnego wydarzenia. Doodle zobaczycie, wchodząc na stronę wyszukiwarki Google. To właśnie tam zaczyna się cała zabawa. Zaczynamy?

Historia hip-hopu - jak to wszystko się zaczęło?

Po naciśnięciu znacznika play przeniesiemy się do Bronksu lat 70., gdzie wszystko się tak naprawdę rozpoczęło. Poznamy krótką historię początków hip-hopu oraz ważnie pojęcia związane z tą subkulturą. I jest to naprawdę rewelacyjne zrealizowane.

doodle hip-hop class="wp-image-91921"

W kilka kliknięć zostań DJ-em i... skreczuj

A potem... czas na zabawę. Do wyboru masz winyle, z których podczas skreczowania korzystali DJ-e w latach 70. Możesz użyć każdego z nich i zobaczyć, jak w tamtych czasach rozkręcało się hip-hopową imprezę. Świetna zabawa!

REKLAMA

Nowe doodle jest naprawdę bardzo fajnie pomyślane.

Mamy trochę informacji, które skłonić mogą nas do dalszych poszukiwań i element gry, który najbardziej lubię w doodle. Jeśli postanowicie spędzić dzisiejszy dzień z hip-hopem, możecie zobaczyć dokument w Netfliksie Ewolucja hip-hopu, który mówi o rozwoju tego nurtu albo obejrzeć serial The Get Down, opowiadający o tym, jak zrodziły się różne gatunki muzyczne w latach 70. w Stanach Zjednoczonych m. in. hip-hop i disco. Polecam wam także rewelacyjny i poruszający film z 2015 roku, Straight Outta Compton, traktujący o grupie N.W.A i oczywiście odpalenie sobie płyt N.W.A, choćby w darmowej wersji Spotify. Miłego słuchania i oglądania!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA