REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Google wspiera muzyków. Artyści będą mogli publikować treści w wyszukiwarce

Google ciągle stara się doprowadzić do idealnej personalizacji wyszukiwanych treści. Internetowemu gigantowi zdarza się obrywać za promowanie materiałów bez względu na ich prawdziwość. Teraz ma się to zmienić. Przynajmniej w kontekście muzyki.

08.03.2018
22:29
Nowa aktualizacja Google'a pozwoli dowiedzieć się, co słychać u muzyków
REKLAMA
REKLAMA

Google zapowiada aktualizację, która sprawi, że zainteresowani fani, będą mogli otrzymać najświeższe informacje o ulubionych wykonawcach bezpośrednio od nich samych. Doniesienia będą się wyświetlać na górze strony z wynikami wyszukiwania. Znaleźć będzie tam można zdjęcia, gify, wideo oraz posty stworzone przez samych artystów. Ich autentyczność zostanie potwierdzona za pomocą niebieskiego znacznika.

W momencie premiery aktualizacji fani będą mogli zobaczyć aktualności związane z kilkoma najgłośniejszymi nazwiskami muzyki popularnej. Na opublikowanej liście wykonawców znaleźli się m.in. Sia, Steve Aoki, Shakira, Kygo, Sofi Tukker czy Son Little.

Aktualizacja Google'a będzie otwarta dla wszystkich muzyków na całym świecie.

Artyści, którzy będą chcieli potwierdzić swoją autentyczność, muszą mieć tzw. Knowledge Panel. Zweryfikowani muzycy będą mogli natychmiast poinformować swoich fanów o nowym teledysku, planie najbliższych koncertów lub premierze singla. Pytanie, na ile obie zainteresowane strony potrzebują dodatkowej platformy do wzajemnej komunikacji, pozostaje otwarte. Jeśli jednak aktualizacja zakończy się sukcesem, Google być może pomyśli o dalszym „uwiarygadnianiu” prezentowanych w wynikach wyszukiwania informacji. Wizja w pełni wiarygodnej wyszukiwarki byłaby dla krytykowanego przez Unię Europejską giganta doskonałym PR-em.

REKLAMA

Przykładowe działanie aktualizacji możecie zobaczyć poniżej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA