REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Gore Verbinski wyreżyseruje dla Netfliksa adaptację opowiadania George'a R.R. Martina „Piaseczniki”

Gore Verbinski zdradził, że pracuje nad adaptacją opowiadania George'a R.R. Martina. Ekranizacja „Piaseczników” powstaje dla platformy Netflix, a za scenariusz odpowiada twórca „Utopii”.

03.03.2021
9:15
Sandkings. Gore Verbinski pracuje nad adaptacją opowiadania Piaseczniki
REKLAMA
REKLAMA

Każda stacja i platforma streamingowa chciałby mieć swoją „Grę o tron”. Wielosezonowy serial premium, który przez cały czas trwania jest na ustach wszystkich. HBO postanowiło eksploatować sukces produkcji i pracuje nad kilkoma tytułami osadzonymi w fantastycznym uniwersum. Tymczasem inni próbują uszczknąć trochę z popularności zyskanej przez George'a R.R. Martina. W zeszłym roku na Netfliksa (stworzony dla Syfy) trafił „Nightflyers” na podstawie prozy pisarza. Tytuł został skasowany po pierwszej odsłonie, ale przecież autor ma w swojej bibliografii jeszcze więcej pozycji, tylko czekających na przeniesienia na ekran.

Gore Verbinski zrobi adaptację „Piaseczników” dla Netfliksa

„Sandkings”, znane u nas jako „Piaseczniki”, doczekały się już jednej adaptacji. W 1995 roku powstał film telewizyjny na jego podstawie, który został wyemitowany jako pilot odświeżonej serii „Po tamtej stronie”. Teraz opowiadaniem zainteresował się Netflix. Jak się okazuje, pełnometrażową ekranizacją ma zająć się Gore Verbinski. Reżyser trzech części „Piratów z Karaibów” („Klątwa Czarnej Perły”, „Skrzynia umarlaka”, „Na krańcu świata”) zdradził tę informację podczas niedawnego wywiadu dla Collider.

Zapytany przez dziennikarza o to, nad czym aktualnie pracuje, powiedział:

REKLAMA

Jeden ze scenariuszy oparty jest na opowiadaniu George'a R.R. Martina „Piaseczniki”, które jest genialnie zakręconą historią. Pracuję ze świetnym scenarzystą, Dennisem Kellym, który napisał oryginalną „Utopię”... Brytyjski serial jest wspaniały. Dennis pracuje nad adaptacją, więc jestem tym podekscytowany.

Verbinski niestety nie mógł zdradzić nic więcej na temat projektu realizowanego dla platformy streamingowej. Portal dowiedział się jedynie, że producentem jest John Baldecchi, który pracował już z reżyserem przy „Mexicanie”. Razem do pary z Kellym przeniosą dla Netfliksa na ekran historię pewnego bogatego playboya. W opowiadaniu Simon Kress kolekcjonuje egzotyczne zwierzęta i kupuje terrarium z czterema koloniami tytułowym piaseczników. Te interesujące stworzenia zostają przez swojego nowego właściciela zmuszane do walki o jedzenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA