REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Gorillaz już w czerwcu w Polsce. Nadchodzi nowy wymiar muzyki

Pamiętacie, że Gorillaz wraca z nową płytą Humanz? Już 28 kwietnia świeżutki krążek grupy wyląduje na sklepowych półkach, a także zapewne w serwisach streamingowych. Ale to nie koniec nowości! Brytyjski zespół w tym roku zawita także w Europie. W czerwcu odbędą się cztery koncerty w różnych krajach, w tym dwa w Polsce.

20.04.2017
9:06
Gorillaz
REKLAMA
REKLAMA

Koncerty Gorillaz odbędą się w czterech miastach Europy. Dwa z nich w samej Polsce - Warszawie (14 czerwca) i Katowicach (18 czerwca). Zespół zagra też w Budapeszcie (16 czerwca) i Kolonii (20 czerwca).

Promocja nowego krążka Gorillaz to nie tylko koncerty, ale także aplikacja mobilna wykorzystująca AR czyli rozszerzoną rzeczywistość.

Ta nazywa się The Lenz i debiutuje już dziś. Aplikacja stworzona wspólnie z Electronic Beats pozwala odkryć nowy wymiar muzyki. Skanując różne przedmioty ze świata rzeczywistego w kolorze magenta, możemy zajrzeć go życia czterech animowanych członków zespołu Gorillaz: Murdoca Niccalsa, Russela Hobbsa, 2D i Noodle.

- Aplikacja Lenz to idealny przykład, jak mobilna technologia jest w stanie otwierać nowy wymiar świata muzyki - powiedział Wolfgang Kampbartold, wiceprezes ds. Międzynarodowej komunikacji marketingowej w Deutsche Telekom. - Innowacyjne aplikacje AR pozwalają nam mieszać dwa różne wymiary, tworząc coś całkowicie nowego, dając szansę fanom odkryć więcej i być bliżej swoich idoli - coś co wcześniej było niewyobrażalne.

A już dziś odbędzie się pierwsza w historii rozmowa z Gorillaz na żywo, która emitowana będzie przez kanał Electronic Beats na YouTubie. Wywiad z animowanymi członkami zespołu poprowadzi DJ MistaJam. Rozmowa z zespołem rozpocznie się o 16:00 czasu polskiego.

- Przygotujcie się na najważniejsze internetowe wydarzenie tego stulecia - zapowiedział basista Gorillaz, Murdoc Niccals. - Dzięki Electronic Beats będziecie mogli zobaczyć mnie i 2D siedzących na sofie i zapytać nas, o co tylko chcecie. Ale bądźcie grzeczni, ok?

Jest więc na co czekać. Ja - przyznam - czekam bardzo mocno, bo właśnie dzisiaj wezmę udział w tym wydarzeniu. Będę miała okazję usłyszeć, co o nowym albumie sądzą same gwiazdy i być może uda mi się też zadać im kilka pytań. Relacja z mojej wyprawy do Londynu już niebawem ukaże się na łamach Spider's Web Rozrywka. Stay tuned!

REKLAMA

Zobacz rozmowę na żywo:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA