REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. YouTube

Animacja od HBO opowiada historię Westeros. Narratorem pierwszego rozdziału jest Viserys

Conquest & Rebellion to najnowsza produkcja HBO, która streszcza lwią część historii napisanej przez R. R. Martina. W 45-minutowym materiale producenci serialu Gra o tron tłumaczą, skąd na Kontynencie wzięły się smoki i jak doszło do sformowania Siedmiu Królestw. 

18.09.2017
17:10
HBO opowiada historię Westeros w 45-minutowym materiale wideo
REKLAMA
REKLAMA

Narratorem w Conquest & Rebellion jest aktor Harry Lloyd. Możecie pamiętać go z roli Viserysa Targaryena - srebrnowłosego brata Daenerys, który razem ze swoją siostrą uciekał przed zabójcami wynajętymi przez króla Roberta Baratheona. Młody mężczyzna nie pożył jednak długo, bo zginął z ręki Khala Drogo. Teraz Viserys powraca, jako przewodnik po historii Westeros.

Viserys opowiada o historycznych wydarzeniach z perspektywy swojego rodu. Jest przepełniony dumą, gdy mówi o smokach i podbojach przodków. Gdy wspomina o wielkich rodach, cedzi słowa przez zęby. Zwłaszcza wspominając o Dorne - jedynym królestwie, które było w stanie oprzeć się militarnej sile Targaryenów. Godząc się na lekcję od takiego nauczyciela, widz jest świadomy, że nie dostaje czystej, oderwanej od emocji prawdy historycznej. Jest za to ciekawie, a barwa głosu Lloyda świetnie dopełnia całości.

Pierwszy fragment animacji Conquest & Rebellion można obejrzeć online.

REKLAMA

Materiał na YouTube to zaledwie wstęp do wielkich i ważnych wydarzeń, które przypadają na kolejne rozdziały. Te niestety nie zostaną opublikowane w sieci. HBO chce bowiem, aby Conquest & Rebellion było bonusowym materiałem na płycie z siódmym, niedawno wyemitowanym sezonem serialu Gra o tron.


Jako fana uniwersum, cieszy mnie, że HBO odrabia lekcję z historii Westeros. Zwłaszcza w kontekście spin-offów Gry o tron, które mają trafić do produkcji po ósmym, ostatnim sezonie przygód Jona, Daenerys oraz Tyriona. Plotki mówią, że medialny gigant weźmie na tapet ród Targaryenów. Byłaby to świetna decyzja. Smoczy władcy mają za sobą niesamowitą historię. Pełną kataklizmów, zdrad, wojen domowych oraz intryg o koronę. Serial oparty o te wydarzenia byłby samograjem skazanym na sukces.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA