REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Na koniec nie będzie niczego? Finn Jones chciałby takiego finału Gry o tron

Kolejny aktor z Gry o tron zabrał głos w sprawie finału serialu. Tym razem na temat wydarzeń fabularnych wypowiedział się Finn Jones. Według niego dojdzie do pokojowego rozpadu Siedmiu Królestw.

05.09.2018
14:12
Finn Jones Gra o tron finał
REKLAMA
REKLAMA

Poza kilkoma szczęśliwcami nikt nie wie, jak skończy się Gra o tron. Z uwagi na różne wersje finału produkcji HBO nawet aktorzy nie mogą być niczego pewni. Nie przeszkadza im to jednak w chwaleniu pracy scenarzystów, informowaniu o sporym rozlewie krwi czy snuciu własnych domysłów.

Swoją teorią podzielił się także Finn Jones, czyli Loras Tyrell.

W rozmowie z People Rycerz Kwiatów stwierdził, że na końcu nie będzie już Żelaznego Tronu ani żadnego ośrodka władzy centralnej. Suwerenność w demokratyczny sposób miałaby zostać przywrócona poszczególnym królestwom Westeros. Drugą ewentualnością ma być śmierć wszystkich bohaterów.

Pierwsza opcja brzmi ciekawie, choć sam Jones przyznaje, że jest ona utopijna. Jeśli jednak stronnictwo Jona i Daenerys pokona Cersei i nieumarłych, to jest szansa na to, że Siedem Królestw przestanie istnieć w obecnej strukturze. Wiązałoby się to jednak ze śmiercią Daenerys; wówczas Jon mógłby zostać Królem Północy i pozwolić na to, by pozostałe królestwa ogłosiły własnych władców. Oznaczałoby to co prawda nowe porządki, jako że większość najważniejszych rodów wygasła.

Warto mieć też na uwadze, że jeśli państwo przestanie istnieć, to będzie to pierwszy krok do odnowienia konfliktów między królestwami. Nie wierzę, by np. Żelaźni Ludzie porzucili chęci o podboju Zachodu czy Północy. No chyba, że zwycięski Jon obsadzi poszczególne trony swoimi zaufanymi przyjaciółmi, co będzie obietnicą pokoju i współpracy.

Choć propozycja Jonesa brzmi ciekawie, to należy pamiętać, że nie jest on już związany z serialem.

REKLAMA

Loras Tyrell zginął w 6. sezonie w czasie eksplozji Septu Baelora. Finn Jones nie brał zatem udziału w nagraniach ostatniej serii Gry o tron i przedstawił bardziej własne życzenie aniżeli prawdopodobną wersję opartą na obserwacjach z planu produkcji.

Aktora niedługo zobaczymy w nowych odcinkach serialu Iron Fist. 2. sezon komiksowej adaptacji pojawi się na Netfliksie 7 września.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA