REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

W 8. sezonie Gry o tron czeka nas walka stulecia? Możliwe, że Góra zmierzy się z Ogarem

8. sezon Gry o tron ma obfitować w wiele świetnych i niezapomnianych scen. Co jakiś czas trafiają do nas informacje o spektakularnych sekwencjach albo wypowiedzi aktorów świadczące o efektowności odcinków. W finałowej odsłonie znajdzie się także ulubiona scena Hafthóra Björnssona, czyli Gregora Clegane’a.

16.07.2018
10:33
Gregor Clegane zdradza, że jego ulubioną scenę zobaczymy w 8. sezonie
REKLAMA
REKLAMA

Zamieniał nędzników z Królewskiej Przystani w krwawą papkę. Zmiażdżył czaszkę Oberyna Martella, powodując jedną z najczęściej wspominanych śmierci w serialu. Stał się czymś na wzór zombie, gdy powrócił jako wierny Cersei Robert Strong. Bez najmniejszego wysiłku urwał głowę członkowi Wiary Wojującej. Jednak to jeszcze nic, bo Gregor Clegane najlepsze zostawił na sam koniec.

Wcielający się w niego Hafthór Björnsson przyznał, że jego ulubiona scena odbędzie się w 8. sezonie.

Islandzki strongman zdradził tę informację w rozmowie z DigitalSpy.com. I choć nie stwierdził wprost, o jaki fragment chodzi, to wielu na myśl przyjdzie Cleganebowl. O walce braci Gregora i Sandora mówi się niemal od początku serialu. Dwójka stanęła naprzeciw siebie już w 1. sezonie, gdy podczas turnieju rycerskiego Ogar bronił Lorasa Tyrella przed gniewem swojego brata. Od tamtej pory widzowie mają nadzieję na ostateczną konfrontację pomiędzy obiema postaciami.

A ta może nastąpić właśnie w finałowej odsłonie produkcji HBO. W poprzednim sezonie dwójka spotkała się po długiej rozłące. Gregor vel Robert był członkiem świty Cersei podczas wizyty Jona i Daenerys, którym towarzyszył Sandor. Ogar skomentował wygląd brata, a w tonie jego głosu można było nawet wyczuć coś na kształt troski. To jednak nie powstrzyma go przed ewentualną walką, zwłaszcza, że w tej samej scenie młodszy z Clegane’ów dodał, iż Góra wie, jak skończy i kto po niego idzie.

Cleganebowl z pewnością byłaby jedną z ciekawszych scen 8. sezonu i zapewne jednym z najlepszych pojedynków w całym serialu. Obaj bohaterowie dysponują wielką siłą fizyczną i są zdeterminowani do walki, choć powody każdego z nich są różne. Wbrew pozorom wynik tego starcia wcale nie jest przesądzony, bo ewentualna konfrontacja mogłaby odbyć się w dowolnym momencie sezonu.

Istnieje oczywiście możliwość, że Gregor Clegane pojawi się w innej scenie, która tak spodobała się Björnssonowi.

REKLAMA

Być może chodzi po prostu o udział Roberta Stronga w jakiejś bitwie, gdzie dosłownie rozwala zastępy przeciwników. Niewykluczone także, że do Cleganebowl w ogóle nie dojdzie, a Góra stanie naprzeciw innej postaci – Jona, Joraha czy Jaimego. Na tego ostatniego niemal wydany został wyrok śmierci, więc Gregor może zechcieć dokończyć dzieła.

Niestety, na wszystkie sceny z udziałem Clegane’ów i innych bohaterów przyjdzie nam trochę poczekać. Gra o tron powróci na ekrany w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA