REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Gra o tron": kim są nowi bohaterowie piątego sezonu?

Z piątym sezonem serialu "Gry o tron" na ekrany powrócą nasi ulubieni bohaterowie - no, przynajmniej niektórzy, bowiem nie wszystkim udało się przeżyć. Obok Tyriona, Aryi, Daenerys czy Petyra Baelisha pojawią się także zupełnie nowi bohaterowie, którzy tkać będą własne intrygi oraz spiski i którzy mogą sporo namieszać w fabule. Przedstawiamy sylwetki najważniejszych z nich.

08.04.2015
17:39
Gra o tron: kim są nowi bohaterowie piątego sezonu?
REKLAMA
REKLAMA

W tekście mogą się pojawić nieznaczne spoilery.

Doran Martell

Doran_Martell_Prince_of_Dorne

Książę Dorne, władca Słonecznej Włóczni i starszy brat Oberyna Martella. W serialu był już kilkukrotnie wspominany, jednak dopiero teraz rzeczywiście pojawi się na ekranie i to od razu jako jeden z ważniejszych bohaterów. Pozornie słaby i nie potrafiący podejmować szybkich decyzji, często poruszający się na wózku inwalidzkim, w rzeczywistości jest bardzo niebezpiecznym graczem, przed którym respekt czuł sam Tywin Lannister. To typ władcy, który jest w pełni oddany swojemu rodowi, kalkulujący tak, by osiągać jak największe korzyści długoterminowe. W trakcie Wojny Pięciu Królów bardzo długo zachowywał neutralność, na sojusz z Lannisterami przystając niechętnie i niekoniecznie z zamiarem dotrzymania go. Być może, wykorzystując słabość panującego rodu, Doran nareszcie zemści się na krzywdach, jakie Lannisterowie wyrządzili jego rodzinie. W serialu zagra go Alexander Siddig.

Trystane Martell i Myrcella Baratheon

Nell-Tiger-Free_Toby-Sebastian-photo-Macall-B.-Polay-HBO

Trystane Martell to najmłodsze dziecko księcia Dorana, który w ramach przypieczętowania sojuszu z rodem Lannisterów ma poślubić Myrcellę Baratheon, córkę Cersei. Wbrew niechęci, jaką darzą się obie rodziny, Trystene i Mycella szybko zaczynają pałać do siebie sympatią. W książkach są to postaci drugoplanowe, jednak w serialu - który jak wiadomo dość swobodnie interpretuje literacki pierwowzór - wcielający się w nie Toby Sebastian oraz Nell Tiger Free uznawani są za ważnych członków obsady. Istotną rolę może odegrać szczególnie Myrcella - księżniczka przebywa w Dorne, a Cersei paranoicznie boi się o swoje dzieci i za wszelką cenę chciałaby sprowadzić ją do z powrotem do Królewskiej Przystani. Nieobecność dziewczyny u boku matki może zatem pogłębiać szaleństwo Królowej Regentki. Postać Myrcelli pojawiła się już w poprzednich sezonach serialu "Gra o tron", grana przez inną aktorkę - Aimee Richardson.

Nymeria, Tyene i Obara Sand


Trzy z ośmiu Żmijowych Bękarcic, czyli córek księcia Oberyna Martella z nieprawego łoża. Nie potrafią zaakceptować losu, jaki spotkał ich ojca w czwartym sezonie i za wszelką ceną pragną doprowadzić do wypowiedzenia wojny Lannisterom. Gdy Doran odmawia, rozpoczynają ryzykowną grę spisków, mających sprowokować otwarty konflikt. To śmiertelnie niebezpieczne wojowniczki i intrygantki, których działania mogą mieć niebagatelny wpływ na polityczną sytuację Westeros. W serialu wcielą się w nie Jessica Henwick (Nymeria), Keisha Castle-Hughes (Obara) oraz Rosabell Laurenti Sellers (Tyene).

Wielki Wróbel

REKLAMA
high sparrow

Wielki Wróbel to przywódca fanatycznego kultu religijnego, składającego się przede wszystkim z prostaczków i ludzi dotkniętych koszmarem wojny, któremu Cersei przywróci dawne przywileje, chcąc w ten sposób podporządkować go sobie i zdobyć jego lojalność. Wielki Wróbel niekoniecznie jednak będzie skłonny na to przystać. Jego wpływ na Królewską Przystań okaże się niebagatelny. W serialu w tej roli zobaczymy Jonathana Pryce'a.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA