REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale /
  4. VOD

Jeden z prequeli „Gry o tron” przedstawi losy rodziny Targaryenów? Wszystko na to wskazuje

Gra o tron” skończyła się w maju, zostawiając widzów z mieszanymi uczuciami po kontrowersyjnym finale. Odkąd HBO wiedziało, że 8. seria będzie ostatnią, aktywnie poszukiwało pomysłu na zastępstwo dla swojego międzynarodowego hitu, który pobudził wyobraźnię niemal całego globu. Z tego powodu w 2017 roku zatrudniono pięciu scenarzystów, którzy mieli za zadanie przygotować skrypt do pilotażowych odcinków nowych seriali. Właśnie poznaliśmy nowe informacje w tej sprawie.

13.09.2019
11:36
Jeden z prequeli Gry o tron może opowiedzieć o słynnym Tańcu Smoków
REKLAMA
REKLAMA

Jednym z projektów jest ogłoszony jakiś czas temu serial „Bloodmoon” z Naomi Watts, osadzony tysiące lat przed wydarzeniami „Gry o tron”. Produkcja, której tytuł może ulec jeszcze zmianie, opowiada o czasie, w którym w Westeros po raz pierwszy pojawili się Biali Wędrowcy. Pilotażowy odcinek został już nakręcony. Obecnie trwają prace nad postprodukcją. Następnie serial czeka surowa ocena włodarzy stacji, którzy zdecydują, czy produkcja dostanie zamówienie na pełny sezon.

Bloodmoon - prequel Gry o tron class="wp-image-323016"

Teraz portal Entertainment Weekly dowiedział się, że HBO bliskie jest zamówienia pilota serialu opowiadającego historię rodu Targaryenów.

Jego akcja miałaby przedstawić burzliwe losy rodziny i finalnie dotrzeć do wydarzeń tzw. Tańca smoków, czyli wojny domowej między różnymi frakcjami tego uznanego rodu.

George R.R. Martin jest zaangażowany w prace nad nowym serialem jako producent wykonawczy i ponoć jest bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw. Nic dziwnego - słynny autor opublikował w 2018 roku książkę „Ogień i krew”, w której dokładnie opisuje dzieje rodziny Targaryen oraz przebieg słynnej wojny. Nowy serial miałby zaś opowiadać dokładnie o tym okresie historycznym fikcyjnej krainy.

Gra o tron - kadr z serialu class="wp-image-323004"

Wydarzenia „Tańca smoków” rozgrywają się ok. 200 lat przed „Grą o tron”, a więc w zupełnie innym momencie niż „Bloodmoon”. W trakcie trwania serialu kilkoro bohaterów przypominało przebieg dramatycznych wydarzeń tamtego okresu. Jednym z bardziej charakterystycznych momentów jest scena z sezonu 5., gdy Shireen Baratheon rozmawia na ten temat ze swoim ojcem.

Ostateczną wersję scenariusza pilotażowego odcinka napisał Ryan Condal, współtwórca serialu „Colony”, odpowiedzialny także za scenariusze do filmów „Rampage. Dzika furia” czy „Herkules” z Dwaynem Johnsonem.

REKLAMA

Nieznana jest na razie data rozpoczęcia zdjęć na planie produkcji. Chwilowo HBO musi jeszcze oficjalnie zamówić pilota serialu, ale wszystko wskazuje na to, że miałoby się to wydarzyć w najbliższym czasie.

Serial „Gra o tron” dostępny jest na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA