REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Masz pod ręką pół miliona funtów? Możesz za nie kupić zamek z Gry o tron

Marzycie o zamieszkaniu w zamku rodem z Gry o tron? Jeśli macie odłożoną sporą sumkę, to marzenie może się spełnić. Na sprzedaż wystawiony został Gosford Castle, czyli serialowe Riverrun.

31.07.2018
9:26
Gra o tron Riverrun
REKLAMA
REKLAMA

Gra o tron od lat zachwyca swoim rozmachem i nie chodzi tylko o efekty specjalne czy sceny batalistyczne. Serial słynie z fantastycznych lokacji, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem turystów. Wielu fanów z pewnością marzy nie tylko o odwiedzeniu niektórych miejsc, ale nawet zamieszkaniu w którymś z pięknych zamków. Okazuje się, że jest to całkiem możliwe.

Na sprzedaż wystawiony został zamek Riverrun.

Położony w Irlandii Północnej kompleks Gosford Castle znany jest fanom hitu HBO jako siedziba rodu Tullych. To tu w 3. sezonie Robb Stark ściął Rickarda Karstarka, a w 6. serii Jaime dowodził oblężeniem. Serialowa twierdza otoczona była rzekami i fosą, co czyniło ją niezwykle odporną na próby wzięcia szturmem. Jedyną możliwością okazała się kapitulacja Edmure’a, choć wcale nie była ona koniecznością.

I choć prawdziwy kompleks nie jest chroniony przez wodę, to mimo wszystko robi wrażenie. Całość składa się z 15 sypialni oraz 10 łazienek, a na dachach niektórych budynków znajdują się ogródki. Firma Maison Real Estate wyznaczyła cenę wywoławczą na pół miliona funtów.

Riverrun Gra o tron class="wp-image-187981"

Gosford Castle zbudowany został w połowie XIX w. przez Archibalda Achesona. W czasie II wojny światowej zarządzany był przez wojsko i służył jako kwatery dla żołnierzy. Następnie został sprzedany Ministerstwu Rolnictwa, które utworzyło z okolicznych terenów objęty ochroną park leśny. W 1983 r. w zamku utworzono hotel.

REKLAMA

To też wydaje się całkiem ciekawą inwestycją.

Nie każdy fan Gry o tron jest w stanie wydać od ręki co najmniej pół milion funtów. Jednak jeśli potencjalny nabywca zaoferuje wynajem komnat i inne turystyczne usługi związane z serialem, to chętnych z pewnością nie zabraknie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA