REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wszystkie punkty zwrotne z "Blood of my blood", najnowszego odcinka "Gry o tron"

Na pierwszy rzut oka "Blood of my blood", szósty odcinek szóstego sezonu "Gry o tron", był kolejnym, który można by uznać za mało dramatyczny i nieszczególnie porywający. W istocie jednak wydarzyło się w nim naprawdę wiele rzeczy, które będą miały istotny wpływ na fabułę serialu. 

30.05.2016
20:38
Gra o tron: wszystkie punkty zwrotne z najnowszego odcinka
REKLAMA
REKLAMA

W tekście znajdują się spoilery dotyczące szóstego odcinka najnowszego sezonu serialu "Gra o tron"

Po piątym odcinku, który zmienił wszystko, szósty może wydawać się raczej powrotem do dłużyzn i kontynuowania wątków, bez wnoszenia do nich czegokolwiek interesującego, na co od początku skarży się wielu widzów szóstego sezonu "Gry o tron". Tymczasem nie do końca jest to prawda. Owszem, ostatni epizod nie miał szaleńczego tempa, wydarzyło się w nim kilka rzeczy, które warto odnotować i które ewidentnie będą oddziaływać na dalsze losy wielu postaci i całego Westeros.

Jedność Wiary i Korony

jamie lannister gra o tron class="wp-image-70174"

Dzięki szeregowi sprytnych posunięć, manipulacji i ogromnej charyzmie Wielki Wróbel umknął przed ostrzem topora. Choć przez moment wydawało się, że jego los jest już przesądzony - zbrojni rodu Tyrell i Jamie Lannister przybyli przed Wielki Sept, by nie dopuścić do pokutnego spaceru Margaery, sytuacja zmienia się w mgnieniu oka. Król Siedmiu Królestw, Tommen, oświadcza wszystkim zgromadzonym, że od tego momentu Wiara tożsama będzie z Koroną i wszelkie działania podjęte przeciwko tej pierwszej, traktowane będą tak samo, jak atak na władzę. Tym samym wpływy Wielkiego Wróbla i jego Braci Ubogich stały się potężne jak nigdy dotąd. Jednocześnie swoją pozycję w Gwardii Królewskiej stracił Jamie, który zostaje również niejako wygnany, by zdobyć Riverrun, zamek rodu Tully, odzyskaną z rąk Freyów przez Blackfisha. Choć Jamie z Cersei natychmiast zaczynają knuć spisek przeciw Wróblowi, zostają rozdzieleni a ich znaczenie oraz siła znacząco zmalały.

Benjen żyje

benjen stark gra o tron class="wp-image-70175"

Bran i Meera uciekają z kryjówki Trójokiej Wrony, po ich śladach podążają Inni. Ci pierwsi muszą odpoczywać, ci drudzy - nie. Dlatego też w końcu dochodzi do nieuchronnej konfrontacji, której rezultat mógł być tylko jeden. Młodego Starka i jego towarzyszkę z tarapatów ratuje tajemniczy, zamaskowany jeździec, który okazuje się być Benjenem, wujem Brana. Zaginiony i uważany za martwego został ocalony od przemiany w Innego przez Trójoką Wronę. Co działo się z nim od czasu jego zaginięcia (ostatnio ta postać pojawiła się w pierwszym sezonie)? Tego na razie nie wiadomo. Jednak niemal pewne jest, że odegra znaczącą rolę w zbliżającym się konflikcie Lodu i Ognia.

Odwrót Aryi

arya stark class="wp-image-70173"

Dziewczynka dostała drugą szansę, której nie wykorzystała. W ostatniej chwili decyduje się ocalić życie kobiety, którą miała zamordować. Nie wraca już do Domu Czerni i Bieli, decyduje się uciec. Słusznie, bowiem w związku z niewykonaniem zadania, ciąży na niej wyrok śmierci. Wyrok śmierci wydany przez przywódcę najlepszej gildii zabójców. Czy Arya zamiast zabijać zostanie zabita? Wydaje się to przesądzone, ale scenarzyści zapewne mają dla nas niejedną niespodziankę i nie pozwolą tej postaci na pozbawioną znaczenia śmierć.

Powrót smoka

REKLAMA
daenerys class="wp-image-70172"

Daenerys ma ogromną armię, której wierność i oddanie dodatkowo pogłębił powrót Drogona, największego i najpotężniejszego z żyjących smoków. Ma też słuszne pretensje do Żelaznego Tronu i sporo rachunków do wyrównania w Westeros. W tej chwili brakuje jej tylko statków. Tysiąca okrętów, które powstają w stoczniach Greyjoyów. Nie wie też, że pod jej nieobecność Tyrion ustalił warunki zawieszenia broni z możnymi i wpływowymi ludźmi, finansującymi działania Synów Harpii. Czy w jakikolwiek sposób wpłynie to na jej działania? A może już nic nie jest w stanie jej powstrzymać? Czy to Dany zasiądzie na Żelaznym Tronie? Czy uchroni Westeros przed Innymi?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA