REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO znalazło spektakularny sposób na przecieki z ostatniego sezonu Gry o tron

HBO, Gra o tron i przecieki to nierozerwalne trio. Zdaje się, że medialny gigant pogodził się już z niezdolnością do zatrzymania wszystkich sekretów ostatniego sezonu za zamkniętymi drzwiami. Właśnie dlatego producenci Gry o tron wpadli na dosyć spektakularny pomysł.

14.09.2017
19:55
HBO ramówka 2018 Gra o tron sezon 8 co zamiast
REKLAMA
REKLAMA

Jak uchronić się przed wypłynięciem zakończenia serialu Gra o tron do sieci? Zwiększenie kontroli na planie? Ulepszenie sposobu dystrybucji treści? Postawienie na lepsze zabezpieczenia sieciowe? Nic z tych rzeczy.

W HBO doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie… nakręcenie nie jednego, ale aż kilku zakończeń ostatniego sezonu Gry o tron. Tak wynika ze słów jednego z prezesów HBO - Casey’a Bloysa. Ten pośrednio zasugerował, że pierwszym i najczęstszym źródłem przecieków są osoby pracujące przy produkcji. Pracownicy widzą, co dzieje się na planie, a potem piszą o tym znajomym. Ci podają to dalej w Internecie. W ten sposób na „źródło zbliżone do HBO” powołują się redakcje internetowych portali, roznosząc informacje obiegające cały świat w kilka minut.

Aby tego uniknąć, HBO chce wyprowadzić w pole własnych pracowników.

 class="wp-image-94578"
REKLAMA

Zamiast jednego zakończenia, twórcy serialu Gra o tron nakręcą ich przynajmniej kilka. To karkołomne przedsięwzięcie. Telewizyjna sztuka reżyserska zna przypadki, gdy decydowano się na nakręcenie alternatywnej wersji zakończenia. Tak było na planie Rodziny Soprano czy Breaking Bad. Czym innym jest jednak stworzenie jednego alternatywnego finału na potrzeby niewtajemniczonych osób, czym innym realizacja całego zbioru zakończeń, aby zmylić gigantyczną ekipę HBO. Ciekawi mnie, czy każdy z finałów będzie kręcony z podobnym zaangażowaniem aktorów i statystów.

Warto docenić, że już na etapie wczesnej produkcji ostatniego sezonu Gry o tron przecieki są dla HBO jednym z głównych zmartwień. Może w tym roku medialny moloch nie zaliczy takiego blamażu jak w 2016. Wtedy to do sieci trafiło streszczenie wszystkich epizodów siódmego sezonu Gry o tron, które później potwierdziło się w stu procentach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA