REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO zamówiło pierwszy odcinek nowego serialu w świecie Gry o tron. Wiemy, o czym opowie

Gra o tron rozgrzewa wyobraźnię i to nie tylko dlatego, że w drodze jest finałowy sezon hitowego serialu HBO. Dociera do nas bowiem coraz więcej informacji o nadchodzących produkcjach, których akcja będzie rozgrywała się właśnie w Westeros.

09.06.2018
13:01
Gra o tron: wiemy, o czym opowie spin-off popularnego serialu
REKLAMA
REKLAMA

Kilka godzin temu gruchnęła informacja, że HBO dało zielone światło na realizację pilota jednego z 5 sequeli, o których amerykańska firma wspomina od dawna. Wszelkie plotki i doniesienia jasno wskazywały, że spin-offy nie będą kontynuowały fabuły Gry o tron i zajmą się mało eksploatowanymi dotąd historiami.

Rąbka tajemnicy uchylił jednak portal Variety, który przybliżył, czego dotyczyć będzie fabuła zamówionego serialu. Akcja ma dziać się na tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z emitowanego właśnie serialu. Tematem ma być złoty wiek bohaterów. Co jednak najistotniejsze, serial ma przybliżyć genezę Białych Wędrowców i pokazać tajemnice legendarnych Starków.

Bardzo możliwe, że produkcja niejako przepisze historie znane już z Gry o tron.

Opowieści o powstaniu białych wędrowców, dzieciach lasu i pierwszych Starkach przewijają się od lat, ale twórcy jasno wskazywali nam, że przekazywane informacje to resztki wiedzy o dawnych dniach, mity, w których kryje się jedynie ziarno prawdy. Bardzo możliwe, że dawni Starkowie, którzy w epoce Neda i Jona obrośli legendą, wcale nie są bohaterami godnymi pieśni. Idę wręcz o zakład, że nowa historia wywróci do góry nogami to, co wiemy dzisiaj o Westeros. Między nami mówiąc, mam nadzieję, że tak właśnie będzie.

REKLAMA

Twórczynią nowego serialu jest Jane Goldman. Pełni ona rolę showrunnerki. Współpracuje z nią George R.R. Martin. Twórca Pieśni lodu i ognia razem z Goldman przygotował zręby historii na podstawie której powstał scenariusz.

Wygląda na to, że projekt jest w dobrych rękach. Goldman pracowała przy kilku naprawdę naprawdę niezłych filmach, m.in. Kick-Ass, Kingsman: Tajne służby.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA