REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO zaprasza fanów za kulisy swojego hitu i zdradza zasady Gry o tron

Skończył się już siódmy sezon Gry o tron i nie wiadomo, kiedy pojawi się kolejny. HBO nie zostawia jednak fanów na lodzie i zaprasza za kulisy swojego hitowego serialu w ramach programu Gra o tron: Zasady gry.

11.09.2017
21:45
gra o tron: zasady gry materiał zza kulis making of game of thrones
REKLAMA
REKLAMA

Gra o tron: Zasady gry będzie się składać z 7. odcinków, czyli dokładnie tylu, ile liczył 7. sezon serialu. HBO prezentuje w nim niepublikowane nigdy wcześniej ujęcia z planu i wywiady z osobami zaangażowanymi w produkcję tego serialu.

W ramach Gra o tron: Zasady gry fani mogą się przyjrzeć scenom pokazanym w serialu z zupełnie nowej perspektywy.

Już w pierwszym odcinku twórcy serialu zdradzają, w jaki sposób tworzyli efekty specjalne w serialu. Pokazane zostało, w jaki sposób przygotowywano scenografie. Wśród scen, które rozebrano na czynniki pierwsze, znalazło się zmienianie twarzy Aryi i pozbycie się przez nią oblicza Waldera Freya.

Widzowie mogą zajrzeć też do komnaty Cersei z rysowaną ręcznie ogromną mapą na podłodze oraz przyjrzeć się, jak kręcono scenę przybijania Daenerys do brzegu Westeros - okazuje się, że wykorzystano do tego kilka planów zdjęciowych. Nie zabrakło też ujęć z marszu nieumarłych w śniegu za murem.

W kolejnym epizodzie HBO wyjaśnia, w jaki sposób przygotowano łuski pokrywające skórkę chorego Joraha. Nie zabrakło też ogromnej czaszki smoka - okazuje się, że wcale nie wykorzystano efektów specjalnych, tylko prawdziwy model. Pokazano też, w jaki sposób nakręcono sceny bitwy morskiej. Tu już użyto sporo CGI.

Twórcy zdradzili też, że pamiętną scenę z Samem czyszczącym kible kręcili aż 3,5 dnia, chociaż finalnie po montażu trwała ona zaledwie dwie minuty.

Materiały wideo z programu Gra o tron: Zasady gry komentują reżyserowie (Jeremy Podeswa, Mark Mylod) oraz twórcy serialu: David Benioff oraz D.B. Weiss we własnej osobie. Do udziału w produkcji zaproszono członków obsady, wśród których znalazła się Emilia Clarke (Daenerys), Maisie Williams (Arya Stark), John Bradley (Samwell Tarly) i występujący gościnnie w serialu Ed Sheeran.

Nie zabrakło oczywiście też Lannisterów, a w Gra o tron: Zasady gry pojawił się Peter Dinklage (Tyrion), Lena Headey (Cersei) i Nikolaj Coster-Waldau (Jaime).

W usłudze VOD kolejne epizody nowego programu dla fanów Gry o tron będą pojawiać się w każdy kolejny poniedziałek. Odcinki The Game Revealed trafiają też na YouTube'a, gdzie mogą obejrzeć je wszyscy chętni, nawet jeśli nie opłacają dostępu do HBO. Materiały wideo z planu trwają po ok. 15 minut.

Gra o tron: Zasady gry to prawdziwa gratka dla fanów serialu HBO. Obejrzałem oba dostępne odcinki z ogromnym zaciekawieniem. Patrząc na to, ile pracy włożone zostało w przygotowanie kolejnych scen łatwo zrozumieć, dlaczego wyprodukowanie jednego odcinka Gry o tron to koszt liczony w milionach dolarów...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA