REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Gra Tajemnic" i "Birdman" na festiwalu Camerimage 2014

22. edycję festiwalu Camerimage w Bydgoszczy otworzą takie filmy, jak "Gra Tajemnic" od Mortena Tylduma oraz oczekiwane przez wielu dzieło Alejandro G. Innaritu pt. "Birdman". To mocny wstęp polskiego festiwalu filmowego, fani Keatona i Cumberbatcha mogą już zacząć odhaczać dni w kalendarzu.

27.10.2014
12:19
„Gra Tajemnic” i „Birdman” na festiwalu Camerimage 2014
REKLAMA

REKLAMA

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage jest na liście najważniejszych wydarzeń kulturalnych, zarówno w Polsce jak i na świecie. Najlepiej o tym świadczy zresztą fakt, że na Gali Otwarcia pokazane zostaną dwa filmy, które już wielu uważa za najlepsze w 2014 roku. Pokaz dzieł od Tylduma i Innaritu będzie jednocześnie oficjalną polską premierą tych filmów. W "Birdmanie" widzowie ujrzą takie osobistości jak Michael Keaton, Edwart Norton, Zach Galifianakis, Emma Stone oraz Amy Ryan. Za zdjęcie do tego filmu odpowiedzialny jest Emmanuel Lubezki ("Grawitacja"). Fabuła "Birdmana" skupia się na podstarzałym aktorze (Michael Keaton), który nie może pogodzić się z faktem, że jego sława przeminęła i stara się na nowo wskrzesić czasy swojej świetności. "Birdman" swoją tematyką idealnie wpisuje się w popularny od kilku lat nurt superbohaterskiego kina, przedstawiając go w krzywym zwierciadle.

REKLAMA

"Gra Tajemnic" jest z kolei filmem biograficznym przedstawiającym życie genialnego matematyka Alana Turinga (Cumberbatch), który złamał kod Enigma. Obok Benedicta Cumberbatcha w filmie zobaczymy również Kierę Knightley. Przy "Grze Tajemnic" - oprócz Tylduma - pracowały takie osobistości, jak nagrodzony Oscarem (za "Operację Argo") montażysta William Goldenberg oraz Óscar Faura ("Sierociniec") nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Fesitwal Camerimage w Bydgoszczy zaczyna się 15-go listopada i potrwa do 22-go listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA