REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

To on odpowiadał za efekty specjalne do „Gwiezdnych wojen”. Zmarł Grant Imahara, gospodarz programu „Pogromcy mitów”

W wieku 49 lat zmarł Grant Imahara. Inżynier i wynalazca pracował m.in. nad efektami specjalnymi do „Gwiezdnych wojen”, a popularność przyniosło mu prowadzenie popularnego programu pt. „Pogromcy mitów”.

14.07.2020
9:58
grant imahara pogromcy mitow mythbusters
REKLAMA
REKLAMA

Informację o śmierci mężczyzny potwierdziła stacja Discovery. To właśnie na jej antenie Grant Imahara sędziował w programie „Walki robotów”.

Jesteśmy zrozpaczeni, słysząc tę ​​smutną wiadomość o Grancie. Był ważną częścią naszej rodziny Discovery i naprawdę wspaniałym człowiekiem. Nasze myśli i modlitwy kierujemy do jego rodziny

— napisano w oświadczeniu Discovery.

Świat nauki już nigdy nie będzie taki sam

Grant Imahara był inżynierem i robotykiem. Jego kariera nabrała tempa właśnie od zwycięstwa w „Walkach robotów”, w którym to programie później pełnił funkcję sędziego. Imahara był również cenionym specjalistą od efektów specjalnych — pracował nad nimi m.in. przy okazji „Gwiezdnych wojen”, „Parku jurajskiego”, czy serii „Matrix”.

Największą popularność przyniosło mu współprowadzenie programu „Pogromcy mitów”, w którym Imahara u boku Kari Byron i Tory’ego Belecciego zajmował się obalaniem fałszywych naukowych teorii. Cała trójka ponownie spotkała się w 2016 r. Na planie programu Netfliksa o wynalazkach pt. „White Rabbit Project”.

Naukowca pożegnał na Twitterze były gospodarz „Mythbusters”, Adam Savage:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA