REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepiej oceniany odcinek twojego ulubionego serialu? Sprawdź na Graph TV

Który sezon "Dextera" był najsłabszy, a który odcinek "Breaking Bad" został oceniony najwyżej? Czy "Gra o Tron" jest z odcinka na odcinek coraz lepsza czy gorsza? W prosty i niezwykle czytelny sposób możemy to teraz sprawdzić dzięki stronie Graph TV. 

27.03.2014
9:50
Najlepiej oceniany odcinek twojego ulubionego serialu? Sprawdź na Graph TV
REKLAMA

Graph TV to projekt autorstwa Kevina Wu, służący do generowania wykresów, zawierających pochodzące z IMDB oceny wszystkich odcinków najpopularniejszych seriali. Dzięki temu błyskawicznie uzyskujemy dostęp do przejrzyście naniesionych danych dotyczących każdego sezonu wybranego serialu. Ponadto, możemy sprawdzić ogólny trend ocen - zarówno całości, jak i pojedynczych sezonów.

REKLAMA

To interesujące narzędzie. Za jego pomocą łatwo można sprawdzić, który odcinek danego serialu był oceniony najwyżej, a który najniżej i jak bardzo ich ocena odbiegała od średniej. Najciekawsza jest jednak możliwość analizy ogólnych trendów. Na przykład generując wykres z "Dextera" możemy zaobserwować drastyczny spadek poziomu tego serialu od 6 sezonu - średnia ocena utrzymująca się wcześniej na poziomie 8,5, zaczyna się wahać i maleć, by w ostatnim sezonie osiągać bardzo niskie wartości, czego zwieńczeniem jest oceniony tylko na 4,9 finał.

REKLAMA

Inspiracją do stworzenia Graph TV była chęć porównania własnej opinii o poszczególnych odcinkach "Breaking Bad" z oceną innych i sprawdzenie, na ile to, co sądzi o nich Kevin pokrywa się z danymi IMDB. Jego wybór padł akurat na ten serwis, ponieważ twierdzi on, że ocena licznej zbiorowości jest o wiele bardziej reprezentatywna od poszczególnych recenzji, z czym właściwie trudno się nie zgodzić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA