REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gremliny znowu narozrabiają. Powstanie... sequel klasyka z epoki VHS

"Gremliny rozrabiają", pochodzący z 1984 roku film, również padł ofiarą zalewającej kinowe i telewizyjne ekrany fali nostalgii za produkcjami z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Okazuje się bowiem, że szykuje się nowa odsłona tego kultowego w pewnych kręgach widowiska.

30.11.2015
9:06
Gremliny znowu narozrabiają. Powstanie... sequel klasyka z epoki VHS
REKLAMA
REKLAMA

O ile informacja o tym, że "Gremliny rozrabiają" doczekają się nowej, odświeżonej wersji, nie zaskoczyłaby chyba nikogo - w ostatnim czasie remaki i rebooty hitów sprzed lat produkowane są przecież masowo - o tyle w tym wypadku sprawa prezentuje się dość interesująco. Kolejny film z tej serii ma być bowiem pełnoprawnym sequelem. Plotki o tym, że "Gremliny" powrócą na ekrany, krążą po sieci od dawna, cały czas jednak mówiło się o remake'u.

gremliny 2

Tymczasem Zach Galligan, aktor, który w obu dotychczasowych odsłonach "Gremlinów" wcielił się w postać głównego bohatera, Billy'ego Peltzera, obwieścił, iż z rozmowy, jaką przeprowadził z reżyserem pierwszej części, Chrisem Columbusem, wynika, że nie ma mowy o stworzeniu nowej wersji filmu z 1984 roku. Columbus darzy swoje dzieło wielkim sentymentem i za nic nie pozwoli, by zostało ono przerobione.

W związku z tym kilkadziesiąt lat po premierze filmu "Gremliny 2", dojdzie do stworzenia kolejnego sequela. Nie jest to rzecz jasna precedens, ale biorąc pod uwagę, że "Gremliny rozrabiają" to widowisko dość zapomniane, a młodszemu widzowi raczej nie znane, taka decyzja wydaje się być dość ryzykowna. Nowa odsłona serii będzie skierowana do starszych odbiorców, których dziś już niekoniecznie może pociągać tego typu widowisko. Być może jednak sentyment i nostalgia wystarczą, by wypełnić sale kinowe.

gremliny 3
REKLAMA

"Gremliny rozrabiają" to horror komediowy, opowiadający o inwazji tytułowych, złośliwych stworzeń na niewielkie, senne miasteczko w Ameryce. Wszystko zaczyna się od prezentu, jaki w Święta Bożego Narodzenia Billy Peltzer dostaje od swojego ojca, naukowca - jest nim małe, włochate zwierzątko – mogwaj Gizmo. Opieka nad nim wymaga przestrzegania trzech zasad: nie wystawiania go na światło oraz kontakt z wodą i nie karmienia po północy. Wszystkie reguły zostają jednak złamane, przez co Gizmo zaczyna się rozmnażać, a jego potomstwo przemienia się w gremliny, które atakują ludzi i demolują wszystko na swojej drodze.

W tej chwili nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących "Gremlinów 3".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA