REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Gry, kultura, Kambodża, lewactwo, Duży Format i Philip. K. Dick - Najlepsze ebooki ostatnich tygodni

W ostatnim czasie na polskim rynku ukazało się sporo wartych uwagi ebooków. Postanowiliśmy wybrać listę najciekawszych, podaną wam w bardzo przystępnej formie. Oto najlepsze ebooki ostatnich tygodni.

18.02.2016
9:23
co warto przeczytać
REKLAMA
REKLAMA

a nie mówiłemA nie mówiłem?

Tomasz Lis odcina kupony od swojej publicystycznej kariery w Newsweeku. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy wybiera najlepsze artykuły, w których alarmuje o stanie polskiego państwa, działaniach ówczesnej opozycji oraz zmianach, które być może nadejdą. Biorąc pod uwagę olbrzymie kontrowersje wokół wypowiedzi Lisa w ostatnich miesiącach, książka stanowi cywilizowaną odmianę od mowy nienawiści uprawianej w Internecie.

armadaArmada

Książka jednego z najpopularniejszych pisarzy science-fiction nowego pokolenia. Armada opowiada o postaci, z którą bardzo łatwo zidentyfikuje się większość czytelników. Główny bohater tej książki to zapalony graczy i miłośnik fantastyki naukowej. Czyli osoba, jakich pełno na sPlay.pl. Kiedy pewnego dnia nad głowami ludzi pojawia się statek Obcych, do złudzenia przypominający obiekt obecny w grze wideo, bohater staje się nagle specjalistą do spraw pozaziemskich, który może przyczynić się do ocalenia naszego świata.

Biedni ludzie z miasta ŁodziBiedni ludzie z miasta Łodzi

Uznany Steve Sem-Sandberg pisze o Chaimie Mordechaju Rumkowskim – panu życia i śmierci w łódzkim getcie. Pochodzący ze Szwecji autor zbadał tysiące dokumentów, starając się przybliżyć tę historyczną postać. Przez jednych uważaną za zbrodniarza na równi z oficerami SS, przed innych za osobę, która w imię mniejszego zła przyczyniła się do długiego i sprawnego działania getta. Książka zbiera rewelacyjne recenzje na całym świecie.

duchyDuchy

Reportaż ciekawy z dwóch zupełnie odmiennych powodów. Po pierwsze, „Duchy” opowiadają o rządach Czerwonych Khmerów w Kambodży. Za ich panowania zginęły przynajmniej 2 miliony osób, w imię politycznych i etnicznych czystek. Drugim powodem jest autor o ściśle określonych, lewicowych poglądach. Twórca reportażu początkowo neguje doniesienia o kambodżańskich masakrach, podchodząc do nich bardzo sceptycznie. Karta po karcie książki, korespondent coraz mocniej traci wiarę w swoje przekonania, zderzając polityczne przekonania z krwawą rzeczywistością.

kopia ojcaKopia ojca

Trzeci tom opowiadań jednego z najbardziej uznanych pisarzy science-fiction w całej historii ludzkości. Świetnie wydany ebook z dziełami Philipa K. Dicka, debiutujący w oryginale jeszcze w 1987 roku. Tym bardziej niesamowite, jaką wyobraźnię oraz zdolność przewidywania ważkich dla ludzkości tematów miał uznany na całym świecie autor.

militarni 2Militarni – już wojskowi czy jeszcze cywile

Formacja militarna, która w czasie pokoju może posłużyć do pomocy przy powodzi, a w czasie wojny w naturalny sposób poszerza struktury Wojska Polskiego – sprawę „militarnych” w naszym kraju bada dwóch dziennikarzy, którzy przeprowadzili łącznie ponad 100 wywiadów. Jak się okazuje, sprawa para-wojskowych formacji w Polce wcale nie jest tak prosta i łatwa, jak mogłaby się wydawać. Co się stanie w przypadku autentycznej napaści na Polskę i jaką rolę odegrają tego typu zrzeszenia? Ciekawa lektura, zwłaszcza w kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej.

setkaSetka

Duży Format to chyba ostatni obszar Gazety Wyborczej, który czytam doceniając dobrą pracę dziennikarską. Jeden z czołowych publicystów DF – Krzysztof Varga – dzieli się równą „Setką” swoich najlepszych felietonów. Jeżeli uważacie, że o kulturze, zwłaszcza przez duże K, nikt już dzisiaj nie pisze ciekawych, mocnych i rzetelnych tekstów – ten zbiór artykułów to idealne zaprzeczenie takiej tezy. Lektura obowiązkowa dla wszystkich głodnych kultury, wysokiej i niskiej.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA