REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Guilermo del Toro coraz bliżej wyprodukowania serialu The Strain

Fani Guilermo jak i sam reżyser mogą się powoli zacząć cieszyć, może jeszcze za wcześnie na otwieranie szampana, ale na krótkie „yeah!” można już sobie pozwolić. Bardzo prawdopodobne, że książka The Strain (Wirus) doczeka się w końcu serialowej adaptacji.

19.08.2013
16:04
Guilermo del Toro coraz bliżej wyprodukowania serialu The Strain
REKLAMA

W zasadzie del Toro od początku zakładał stworzenie serialu telewizyjnego na podstawie autorskiej historii, niestety brakowało chętnych do kupienia pomysłu. Za namową swojego agenta, del Toro – przy wsparciu pisarza Chucka Hogana - wydał więc książkową trylogię - The Strain (2009), The Fall (2010) oraz The Night Eternal (2011), w których zostaje przedstawiona walka pomiędzy ludźmi a wampirami.

REKLAMA

Przedstawione w książkach wampiry różniącymi się jednak znacząco od tych współczesnych „cool” swoją aparycją (brak jąder czy długi język/ssawka mógłby się nie spodobać fankom Edwarda), zachowaniem oraz genezą (obecne są polskie akcenty). Krwawa historia zaczyna się od wylądowania Boeinga na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Załoga samolotu nie odpowiada na żadne wezwania , do akcji wkracza więc grupa epidemiologów - okazuje się, że prawie cała załoga jest martwa (czterech pasażerów tylko przeżyło), a na pokładzie znajduje się tajemnicza trumna. Niedługo po tym wydarzeniu prawda wychodzi na jaw - naukowcy (z dr Ephraimem Goodweatherem na czele) muszą stawić czoła nowemu wirusowi, który zamienia ludzi w głodne krwi stwory.

REKLAMA

Del Toro obiecywał, że zaraz po pojawieniu się w kinach Pacific Rim, zabierze się za tworzenie scenariusza do pilota (wraz z Hoganem), a następnie zasiądzie na krześle reżyserskim. Za produkcję ma odpowiadać Cartlon Cuse (Lost, Bates Motel). Castingi do serialu już się rozpoczęły, w produkcji pojawi się znany z House of Cards Corey Stoll (jako dr Ephraim), John Hurt (jako prof. Abraham Setrakian – „deltorowski” odpowiednik Van Helsinga), Mia Maestro (dr Nora Martinez), Sean Astin, a także Jonathan Hyde oraz Richard Samuel.

Według zapewnień autorów, serial ma być dosyć brutalny jak na standardy telewizji – zapowiada się więc godny rywal dla Walking Dead. Produkcja serii ma ruszyć pełną parą już we wrześniu, do tego czasu polecam przeczytać książkowy pierwowzór – naprawdę warto.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA