REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jon Snow w nowym serialu. Polacy zobaczą Spisek prochowy wcześniej niż Amerykanie

Wiemy już, kiedy rozpocznie się Spisek prochowy, w którym pojawi się w nowej roli serialowy Jon Snow. Polacy obejrzą powrót Kita Haringtona na ekrany w miniserialu Gunpowder. I to wcześniej niż mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

28.11.2017
18:45
spisek prochowy gunpowder hbo 1
REKLAMA
REKLAMA

Na ostatni sezon Gry o tron poczekamy zapewne do 2019 roku, ale gwiazda największego hitu HBO w historii nie próżnuje. Kit Harington, który wciela się w głównego bohatera serialu na podstawie prozy George’a R.R. Martina, Jona Snowa, wystąpił w kolejnym serialu.

spisek prochowy gunpowder hbo 1 class="wp-image-112183"

Gunpowder to trzyczęściowy historyczny kostiumowy thriller.

Akcja miniserialu osadzona jest w XVII wieku na terenie Anglii i Szkocji. Oparta jest na faktach i opowiada sfabularyzowaną historię słynnego spisku prochowego, którego celem było zabicie króla. Kit Harington wciela się w żarliwego katolika Roberta Catesby'ego. Podobnie jak inni wyznawcy tej religii jest w tamtych czasach prześladowany.

Bohater odgrywany przez Haringtona zdecydował się nie wyrzec swojej wiary, a aparat państwowy złamał mu życie. Po śmierci bliskich zaczyna planować zamach na króla i metodycznie rekrutuje nowych sojuszników.

spisek prochowy gunpowder hbo 1 class="wp-image-112180"

Spisek prochowy wspominany jest przez Brytyjczyków do dziś, tak jak i postać Guya Faweksa.

Zamach z 5 listopada był jednym z motywów bardzo ciepło przyjętego przez widzów filmu V for Vendetta. Kit Harington przekonuje jednak, że ta historia jest znacznie bardziej skomplikowana. Obiecuje widzom prawdę o tych wydarzeniach, których głównym inicjatorem nie był wedle historyków wcale Guy Fawkes, tylko właśnie Robert Catesby.

spisek prochowy gunpowder hbo 1 class="wp-image-112201"

Kitowi Haringtonowi na ekranie partneruje m. in. Liv Tyler.

Aktorka zagrała Anne Vaux, kuzynkę Roberta, w której rośnie podejrzliwość wobec jego planów. W serialu pojawia się również współtwórca Sherlocka od BBC, czyli Mark Gatiss oraz Peter Mullan (serial Tajemnice Laketop) i Tom Cullen (Templariusze).

Za scenariusz Gunpowder odpowiada Ronan Bennet (Top Boy), a reżyserią zajął się J Blakeson (Uprowadzona Alice Creed). Serial zrealizowano na zlecenie telewizji BBC, a HBO zajmuje się jego dystrybucją m. in. w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce.

Gdzie i kiedy można zobaczyć Spisek prochowy w Polsce?

REKLAMA

W pierwszej kolejności serial, który w Wielkiej Brytanii wyemitowano w październiku, będą mogli obejrzeć polscy abonenci serwisu HBO GO. Wszystkie trzy części Gunpowder zostaną wyemitowane w naszym kraju już 19 grudnia, czyli jeszcze przed oficjalną amerykańską premierą.

Na antenie HBO Polska pierwszy odcinek miniserii Spisek prochowy pojawi się niecały miesiąc później, czyli 15 stycznia o godzinie 20:10. Kolejne epizody będą emitowane co poniedziałek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA